Ruszyła przedsprzedaż Mudita Pure – polskiego smartfonu bez internetu

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Ruszyła przedsprzedaż Mudita Pure – polskiego smartfonu bez internetu

Udostępnij:

Prawie po roku od momentu ruszenia kampanii crowdfundingowej na produkcję minimalistycznych smartfonów, w końcu można je kupić w przedsprzedaży. Ile ostatecznie kosztuje Mudita Pure?

Mudita Pure osiągnęła sukces już w chwili ogłoszenia pomysłu na produkt – okazało się, że wiele osób potrzebuje narzędzia do komunikacji, które jednocześnie będzie uniemożliwiało ciągłe bycie online. Dodatkowo uwagę konsumentów przyciągnął pomysłodawca tego niezwykłego produktu, czyli Michał Kiciński – współzałożyciel słynnego CD Projekt RED. Nic więc dziwnego, że projekt telefonu nieobsługującego internet zebrał na platformie crowdfundingowej pierwsze 100 tys. dol. w ciągu zaledwie godziny.

„Wierzymy, że trend bycia cały czas online w pewnym momencie się odwróci. Coraz częściej możemy zauważyć, że możliwość “odłączenia się” od internetu zaczyna być luksusem – coraz więcej z nas marzy o tym, żeby raz na jakiś czas wyjechać do lasu i chociaż na chwilę odciąć się tam od pracy, od cywilizacji. My patrzymy daleko w przyszłość i jesteśmy przekonani , że trend bycia offline przybierze na sile – być może nie zmieni się na opak, ale na pewno z czasem będzie się nasilać.” – mówi pomysłodawca produktu, Michał Kiciński (cały wywiad o Mudita Pure można przeczytać w naszym wywiadzie: „Gdy robiliśmy Wiedźmina, ludzie też pukali się w głowę”).

Czym jest Mudita Pure? Jest to telefon, którego system operacyjny ma spełniać jedynie swoje podstawowe funkcje. W telefonie znajdziemy opcję dzwonienia i wysyłania smsów, a także budzik, kalkulator i kalendarz (możliwa jest synchronizacja kalendarza poprzez podłączenie do komputera). W Mudita Pure znajduje się też Meditation Timer, czyli aplikacja, która ma inspirować do medytacji czy wyciszenia. Na telefonie będzie można również czytać (przyjazny dla wzroku wyświetlacz E-Ink) i słuchać muzyki (głośniki Harman).

Mudita oferuje także najniższy na świecie współczynnik SAR, co z pewnością zainteresuje osoby unikające nadmiernego promieniowania elektromagnetycznego, które według wielu badań wpływa na samopoczucie. Producent jednocześnie zapewnia jakość połączenia i zasięgu.

Na stronie producenta już wystartowała przedsprzedaż urządzenia. W promocyjnej cenie możemy kupić Mudita Pure za 1159 zł (cena regularna: 1449 zł).

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem