Ruszyła V edycja konkursu Capital Express dla Firm z potencjałem

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Małe i średnie firmy, które poszukują pieniędzy na rozwój biznesu, mają szansę na bezpłatne, profesjonalne przygotowanie do pozyskania inwestora. Teaser inwestycyjny, doradztwo kapitałowe oraz możliwość zaprezentowania się wybranemu gronu inwestorów są nagrodami w piątej edycji konkursu …

Małe i średnie firmy, które poszukują pieniędzy na rozwój biznesu, mają szansę na bezpłatne, profesjonalne przygotowanie do pozyskania inwestora. Teaser inwestycyjny, doradztwo kapitałowe oraz możliwość zaprezentowania się wybranemu gronu inwestorów są nagrodami w piątej edycji konkursu Capital Express dla Firm z potencjałem.

Konkurs Capital Express dla Firm z potencjałem skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski poszukujących finansowania na inwestycje i rozwój. Ma im pomóc w profesjonalnym przygotowaniu się do nawiązania relacji z inwestorem kapitałowego.

Autorzy dobrych, a nawet bardzo dobrych, perspektywicznych pomysłów biznesowych często mają ogromny problem ze zdobyciem finansowania – zarówno w formie dłużnej, jak i o charakterze udziałowym – mówi Monika Batko, koordynator programu Capital Express.Przedsiębiorcy wiedzą, jak prowadzić swoje firmy, jak budować ich wartość, ale nie zawsze potrafią swoje pomysły i plany inwestycyjne w sposób atrakcyjny przestawić inwestorom. Chcemy im to ułatwić.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma Kartę oceny potencjału wzrostu przedsiębiorstwa. Dla 6 laureatów firm o najwyższej atrakcyjności z punktu widzenia inwestorów zostanie zrealizowana nieodpłatnie usługa przygotowania przedsiębiorstwa do pozyskania kapitału. Składa się na nią 10 godzin doradztwa obejmującego aspekty organizacyjne, prawne oraz biznesowe przygotowania kandydata do pozyskania środków finansowych w formie dłużnej lub udziałowej, a także przygotowanie teasera inwestycyjnego i jego prezentacja wybranemu gronu inwestorów. Zwycięzcy otrzymują również tytuł: Firma z potencjałem.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno spółki prawa handlowego jak i przedsiębiorstwa prowadzone przez osoby fizyczne. Jest on szansą dla firm w fazie dynamicznego rozwoju, ale również start-upów, które dopiero ruszają na podbój rynku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 stycznia 2013 r.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej programu: www.capitalexpress.pl

źródło: informacja prasowa