Ruszyła XII edycja Akademii Energii. Do zdobycia płatny staż!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyła XII edycja Akademii Energii. Do zdobycia płatny staż!

Udostępnij:

To już dwunasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym. Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono 27 osób, które wezmą udział w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach, związanych z branżą energetyczną, a także otrzymają tytuł Alumna i Alumnki Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność.

Lokalna i globalna energetyka

XII edycja Akademii Energii zostanie poświęcona skomplikowanym związkom energetyki globalnej i lokalnej. Wydarzenia geopolityczne ostatnich lat pokazują nam istotę bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach. Odejście od paliw kopalnych, dywersyfikacja dostaw paliw, współpraca technologiczna, egzekwowanie polityki klimatycznej, czy wspólna walka ze skutkami zmian klimatycznych są istotnymi zagadnieniami, z którymi aktualnie mierzy się cały świat w tym również Polska.

Myśląc globalnie nie można jednak zapominać o lokalności i zabezpieczeniu naszych interesów. Walka o większy local content, wspieranie polskich przedsiębiorstw i wynalazców, czy też otwarcie się na lokalne społeczności, aby energia była produkowana tam gdzie zużywana powinny być ważnym elementem zmian sektora energetycznego. Globalność i lokalność można rozumieć na wiele sposobów, a jednocześnie myśląc o jednym nigdy nie możemy zapominać o drugim. Uczestnicy Akademii Energii wraz z ekspertami podczas serii zajęć spróbują zbadać zależności sterujące powiązaniem globalnego rynku z sytuacją w Polsce.

Współpraca z najlepszymi

Program Akademia Energii to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Zajęcia zostaną podzielone na 4 moduły tematyczne:

  • Planowanie w energetyce [zakres modułu: Analiza ekonomiczna, strategia rozwoju z perspektywy spółki i kraju, case study inwestycji, analiza zagadnienia local content w kontekście podejmowania decyzji, logistyka w inwestycjach, success stories].
  • Innowacje w energetyce [zakres modułu: Akceleratory w spółkach, kierunki rozwoju technologii, zarządzanie innowacją w energetyce, współpraca narodowa i międzynarodowa, e-mobility, nowe sposoby magazynowania, SMR, dekarbonizacja sektora ciepłowniczego, digitalizacja, chmura obliczeniowa, zaawansowana analityka].
  • Polityka klimatyczna i infrastruktura [zakres modułu: Polityka klimatyczna w Polsce, UE i na świecie; współpraca międzynarodowa, zabezpieczenie dostaw paliw i energii, infrastruktura krytyczna, wydarzenia geopolityczne, rozwój umiejętności miękkich].
  • Zrównoważony rozwój [zakres modułu: Smart grid, bezpieczeństwo energetyczne, wytwarzanie, połączenia transgraniczne, handel energią, magazynowanie energii, import (export) technologii i paliw, ESG].

9 listopada 2023 roku odbędzie się Wielki Finał Programu.

 Pełna informacja.

 

Patronat Honorowy: Urząd Regulacji Energetyki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Partner Strategiczny: BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego, Fundacja Empiria i Wiedza, Polenergia S.A.

Partner Złoty: Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o. o.

Partnerzy: Axpo Polska Sp. z o.o., , Boston Consulting Group, EFET – European Federation of Energy Traders, Enea S.A., Energia Polska sp. z o.o., EY, Forum Energii, INNIO, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Menlo Electric, ORLEN S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne, 

RWE Renewables Poland Sp. z o.o., Siemens Gamesa, Solare Energy, Towarowa Giełda Energii S.A. 

Partnerzy Wspierający: A-RES, BNP Paribas Bank Polska S.A., Fundacja Instrat.

 

Polacy chcą zielonej energii i atomu [RAPORT]

PKN ORLEN i Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomią Europejskie Centrum Kształcenia Kadr dla Energetyki Jądrowej

 

MamStartup objął patronatem wydarzenie Akademia Energii.