Ruszyły kolejne edycje konkursu Kraków Business Starter i Wrocław Business Starter

ruszyly kolejne edycje konkursu krakow business starter i wroclaw business starter
Udostępnij:
Rusza kolejna edycja Kraków Business Starter i Wrocław Business Starter. Wszyscy zainteresowani, a w szczególności studenci i absolwenci krakowskich i wrocławskich uczelni, do 4 i 11 maja mogą zgłaszać swoje pomysły na projekt biznesowy.

fot. pixabay.com 

Kraków Business Starter (KBS) i Wrocław Business Starter (WBS) to program skierowany głównie do młodych osób, którzy mają pomysł na firmę. Konkurs daje szansę na bezpłatne rozpoczęcie biznesu w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP), pod okiem specjalistów oraz rozwoju swoich kompetencji i umiejętności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

- W tym roku prowadzimy już III edycję konkursu Kraków Business Starter a we Wrocławiu inaugurujemy go po raz pierwszy. W tegorocznej edycji pula nagród do wygrania to 40 tyś zł na każde miasto. Dzięki konkursowi chcemy rozwijać krakowskie i wrocławskie środowisko startupowe dlatego też w tym roku liczymy na ponad 200 zgłoszeń w każdym z nich – mówi Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP.

Im się udało

W poprzednich edycjach Kraków Business Starter zostało zgłoszonych ponad 300 projektów. To z nich zostali wyłonieni finaliści, którzy odnoszą dzisiaj sukces na rynku. Można tu przytoczyć m.in. firmę Ness stosującą innowacyjną metodę mycia samochodów, polegającą na zamianie cząsteczek brudu w tzw. nanopowłoki, co pozwala zebrać brud za pomocą szmatki z mikrofibry, przy wykorzystaniu jedynie 0,5 l. wody. Innym pomysłem jest też aplikacja ListTwist, która stosuje niedostępną nigdzie indziej, dynamiczną technikę audiowizualną do nauki i zapamiętywania długich spisów faktów.

- Kraków Business Starter pomógł nam w rozwinięciu biznesowych aspiracji. Dostaliśmy porządną dawkę wiedzy i doświadczenia podczas trwania konkursu. Dodatkowo dzięki KBS udało nam się uzyskać duże wsparcie medialne - mówią uczestnicy projektu Ivan Kosarovych, Dawid Chmielarz i Mateusz Patrzałek

StartUp Now in Kraków/Wrocław

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz on-line, w którym należy umieścić m.in. dane osobowe, informacje o wykształceniu, profilu działalności firmy wraz z opisem pomysłu biznesowego. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.krakowbusinessstarter.pl oraz www.wroclawbusinessstarter.pl. Pierwszy etap rekrutacji już trwa, a zgłoszenia w przypadku Krakowa przyjmowane są do 4 maja 2016 r. a w przypadku Wrocławia do 11 maja 2016 r.

Akademia wiedzy Kraków i Wrocław Business Starter

Konkurs KBS i WBS to kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa dlatego też w ramach II etapu uczestnicy otrzymają pakiet szkoleniowy wraz z dodatkowymi warsztatami, poprowadzonymi przez praktyków biznesowych, m.in. pracowników UBS. Spośród pełnej oferty szkoleniowej uczestnikom zostanie zaproponowana również możliwość wyboru najbardziej przydatnych z ich punktu widzenia szkoleń na zasadzie modułowej, dostosowanej do ich faktycznych potrzeb. Osoby, które ukończą tę część otrzymają certyfikaty firmowane przez UBS i AIP.

Zderzenie z rzeczywistością

Trzeci etap projektu to tzw. okres inkubacji trwający 6 miesięcy, podczas którego 10 uczestników konkursu będzie miało możliwość zweryfikować i przetestować swój pomysł na biznes. W ramach programu preinkubacji w AIP każda firma otrzyma: osobowość prawną do prowadzenia firmy dzięki czemu nie będą zmuszeni płacić składek ZUS, obsługę księgową oraz prawną, dostęp do przestrzeni biurowej, mentoring oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach i spotkaniach networkingowych organizowanych przez AIP.

Po 10 tys. złotych dla najlepszych

Po okresie bezpłatnej inkubacji, 4 najlepsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości 10 000 zł.  Wyboru zwycięzców dokona Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli AIP oraz Mecenasa działań AIP firmy UBS.

Projekt realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz  Mecenasa działań AIP firmę UBS. Więcej informacji o konkursie możemy uzyskać na stronach projektu www.krakowbusinessstarter.pl oraz www.wroclawbusinessstarter.pl

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia