Ruszyły zapisy do 2 edycji Canvas Challenge im. Jana Dmochowskiego

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH organizuje drugą edycję Canvas Challenge im. Jana Dmochowskiego. Przedmiotem konkursu jest opracowanie modeli biznesowych zgodnie z metodyką Canvas. Zgłoszenia można wysyłać do 1 kwietnia br.

Rozwijanie własnego projektu biznesowego nie jest proste, zwłaszcza na początku przedsiębiorczej drogi. Co jest główną bolączką młodych innowatorów, stojących na progu swojej wymarzonej działalności? Według badań jest to głównie brak finansowania i specjalistycznej wiedzy.

Młodzi przedsiębiorcy chcą się skupić na rozwijaniu swojej podstawowej działalności, tymczasem często gubią się w gąszczu codziennych obowiązków i braku doświadczenia. Brakuje im wiedzy i środków na rozwijanie działalności w środowisku, w którym pochłania ich wszystko tylko nie to, co miało być kluczem ich działalności. 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH wychodząc naprzeciw tym problemom, dąży do stworzenia środowiska przedsiębiorczego pozwalającego realizować praktyczne projekty. Specjalnie dla wszystkich, którzy mają w głowie swój plan na biznes i są gotowi go realizować przygotowaliśmy Canvas Challenge im. Jana Dmochowskiego. To już druga edycja tego konkursu, który spotkał się z pozytywnym odzewem społeczności akademickiej. Konkurs był kierowany do studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tym razem możliwość uczestnictwa rozszerzamy o uczniów warszawskich szkół średnich. Przedmiotem konkursu jest opracowanie modeli biznesowych zgodnie z metodyką Canvas. Kapituła konkursu wybierze najbardziej merytoryczny oraz realistyczny model biznesowy, którego autor otrzymuje nagrodę. Autor najlepszego modelu biznesowego otrzyma nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na warsztaty z tworzenia modeli biznesowych dla niego i całej klasy. Warsztaty odbędą się w wybranym po uzgodnieniu z opiekunem terminie w SGH. Studenci SGH walczą o dodatkową nagrodę pieniężną w postaci 1000 zł, pozwalającą na rozpoczęcie prac nad projektem. Finał konkursu, z wręczeniem nagród odbędzie się 26.04.2019 r. przy okazji targów Let’s Startup w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Szóstej edycji wydarzenia, które przyciąga wiele firm i funduszy z branży j oraz jest okazją do zapoznania się z tym jak funkcjonuje świat Startupowy.

Prace konkursowe należy składać do 01.04.2019 r. Dostarczenie modelu biznesowego możliwe jest drogą mailową na adres: [email protected] lub w formie papierowej do Kancelarii Głównej SGH (pok. 58 w budynku Głównym SGH).

Więcej o tym jak poprawnie stworzyć model biznesowy korzystając z metodyki Canvas dowiecie się podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH. Warsztaty kierowane są do zainteresowanych udziałem w konkursie i odbywać się będą w przestrzeni coworkingowej 317G budynku głównego SGH.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie CPITT w zakładce Canvas Challenge http://administracja.sgh.waw.pl/pl/cpitt/Strony/Canvas-Challenge.aspx

Oraz na Facebooku Centrum Przedsiębiorczości SGH.

Tegoroczna edycja objęta jest Patronatem Honorowym Rektora SGH oraz Patronatem Honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem konkursu po raz kolejny została firma Hefra S.A. Patronat i wsparcie merytoryczne w prace kapituły konkursowej zapewnia również Startup Academy.