Ruszyły zapisy do konkursu Startup Contest organizowanego w ramach Infoshare

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyły zapisy do konkursu Startup Contest organizowanego w ramach Infoshare

Udostępnij:

Rusza Startup Contest – konkurs organizowany w ramach konferencji Infoshare. Startupy powalczą o uwagę zagranicznych inwestorów i mediów oraz 30 tysięcy euro w gotówce. Rejestracja trwa do 30 czerwca.

20 najlepszych startupów, które aplikują do Startup Contest wystąpi na jednej z największych scen konferencji Infoshare w Gdańsku i zaprezentuje się międzynarodowym inwestorom, przedstawicielom funduszy VC i największych korporacji. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 4000 startupów z całego świata. Pula nagród wynosi 30 tysięcy euro w gotówce. Fundatorem jest Prezydent Miasta Gdańska – Główny Partner konferencji. Darmowa rejestracja potrwa do 30 czerwca 2022 r. na stronie internetowej Organizatora.

Nagroda główna to 20 000 euro

– Founderów przekonuje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów międzynarodowym inwestorom i przedstawicielom największych korporacji. W 2021 r. gościliśmy m.in. First Check Ventures, White Star Capital, Change Ventures, DTCP czy Robert Bosch Venture Capital. Infoshare to dla młodych projektów także szansa na medialny rozgłos – mówi Grzegorz Borowski, CEO Infoshare.

Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy. Główna nagroda to 20 000 euro w gotówce. Drugie i trzecie miejsce otrzymają kolejno 7. 000 i 3.000 euro.

– Udział w Startup Contest dał nam dużo więcej niż główna wygrana. Obecność na Infoshare pozwoliła nawiązać relacje z inwestorami i pokazać nasz produkt światu. Zaczynaliśmy od udostępniania informacji o naszym startupie w swoich mediach społecznościowych, a teraz regularnie udzielamy wywiadów dla mediów, jak Business Insider i Forbes. Dzięki temu docieramy do ludzi, którzy potrzebują naszego rozwiązania – powiedział Wojciech Radomski, founder StethoMe.

Co na Infoshare 2022?

Konferencja co roku przyciąga setki międzynarodowych ekspertów wyznaczających najnowsze trendy w technologii, z firm takich jak Google, LinkedIn, IBM, Spotify, Slack. W 2021 r. na scenie pojawili się m.in. Brittany Kaiser z Cambridge Analytica oraz Rob Smedley z Formuły 1. W wydarzeniu udział wzięło ponad 4.5 tysiąca uczestników.Tegoroczna edycja Infoshare odbędzie się w dniach 6-7 października 2022 r.

Rejestracja dostępna jest na tej stronie.