Ruszyły zapisy do MEDmeetsTECH. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada w Poznaniu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

MEDmeetsTECH już po raz IV połączy przedsiębiorców, startupowców,
lekarzy oraz naukowców. Tym razem spotkamy się by rozmawiać o aplikacjach
mobilnych & mHealth. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 listopada w Poznaniu nie
gdzie indziej jak w Starym Browarze (Słodownia +1)!

Aplikacje mobilne niezaprzeczalnie obalają porządek jaki znamy – przestały być tylko elementem stylu życia i wkroczyły w świat współczesnej medycyny. Świadczy o tym chociażby fakt, że Agencja ds. Żywności i Leków w USA (FDA) pozwala na rejestrowanie aplikacji jako… urządzeń medycznych. Regulatorzy coraz częściej dostosowują przepisy prawne do nowych realiów a duże korporacje farmaceutyczne szukają nowych sposobów by w kompleksowy sposób opiekować się pacjentem. Machina ruszyła i nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozwoju mHealth. Możemy się jednak na nią wspólnie przygotować, co udowodnimy w czasie najbliższej edycji MEDmeetsTECH.

Program MEDmeetsTECH składać się będzie z sesji: trendy, medycyna, transfer wiedzy, regulacje prawne oraz prezentacje startupów. Uczestnicy dowiedzą się o światowych trendach dotyczących certyfikacji aplikacji, możliwości ich refundowania w różnych systemach zdrowotnych oraz wymaganiach jakie przed nimi są stawiane. Poruszymy kwestie związane z użytecznym projektowaniem aplikacji a także porozmawiamy o interakcjach między członkami multi-dyscyplinarnego zespołu pracującego nad wdrożeniem. MEDmeetsTECH nie mogłoby się odbyć bez pokazania punktu widzenia, potrzeb oraz obaw użytkowników oprogramowania – lekarzy oraz pacjentów.

Listopadowa edycja może być szczególnie interesująca dla osób biorących udział w wydarzeniu towarzyszącym – Startup Weekend. 54-godzinne wydarzenie zaczyna się tuż konferencji MEDmeetsTECH i kończy się w niedzielę. W jego trakcie uczestnicy z różnych środowisk, w nowo powstałych zespołach, wspólnie pracują nad pomysłami i koncepcjami by tworzyć nowe startupy. Tematem przewodnim jest MedTech. MEDmeetsTECH stanowić będzie świetne wprowadzenie w tematykę aplikacji medycznych i umożliwi zrozumienie potrzeb ich użytkowników – lekarzy i pacjentów. 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem