Ruszyły zapisy na Google Campus Warsaw

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Kampusy organizowane przez Google istnieją już w kilku miejscach na świecie. Od niedawna również w Polsce. Ruszyły właśnie zapisy do niego, a dokładnie na pierwsze wydarzenie organizowane w ramach Google Campus Warsaw.

Około rok temu Eric Schmidt, prezes zarządu Google, zapowiedział powstanie kampusu Google w Polsce. Przedsiębiorca informował wtedy, że przestrzeń coworkingowa, o której mowa, pojawi się pod koniec 2015 roku. Niedługo później wybrano miejsce, w którym mieliby się spotykać przedsiębiorcy – padło na warszawską Pragę, a dokładnie na budynek Centrum Praskie Koneser.

Ruszyły zapisy na wydarzenia organizowane w ramach kampusu Google’a

To właśnie tam już w drugiej połowie listopada ruszy Google Campus Warsaw. Wcześniej jednak, aby móc dostać się na teren kampusu należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony organizatora. Dzięki bezpłatnym zapisom uczestnicy wydarzenia będą mogli swobodnie dostać się na eventy, kursy, do kawiarni, a wkrótce także, samodzielnie kreować własne spotkania dydaktyczne.

Pierwsze z nich – Mentoring@Campus – odbędzie się w piątek 20 listopada i będzie miało formę mentorignu. Podczas sesji, eksperci z Google’a będą dyskutować z uczestnikami na wybrane tematy, m.in. o marketingu i strategiach biznesowych. Kolejne wydarzenie zostało zaplanowane na początek grudnia i będzie dotyczyć skalowania biznesu. Podczas szkolenia eksperci wyjaśnią, kiedy warto zacząć myśleć o wejściu na arenę międzynarodową ze swoim startupem i jak skutecznie przeprowadzić ekspansję.

Warszawski kampus jednym z sześciu

Podobne eventy odbywają się w pozostałych kampusach organizowanych przez amerykańskiego giganta. Jak na razie istnieją one jeszcze w pięciu lokalizacjach: Londynie, Madrycie, Sao Paulo, Seulu i Tel Awiwie. Warszawski odpowiednik ma skupiać społeczność startupową z Europy Środkowo-Wschodniej oraz pomagać przedsiębiorcom w rozwijaniu projektów za pośrednictwem sesji mentoringowych, szkoleń i przestrzeni coworkingowej.

Na czele Google Campus Warsaw stoi Rafał Plutecki, założyciel Internet Technologies. Przedsiębiorca jest odpowiedzialny za koordynowanie działań organizacji i współpracę miedzy polskimi, a środkowoeuropejskimi startupowcami. Plutecki wierzy, że pojawienie się kampusu właśnie w Polsce, zagwarantuje nam dostęp do najlepszych programów akceleracji, jak: Campus Exchange, Campus for Moms i Industry Connect oraz zaowocuje powstaniem licznej ilości, udanych przedsięwzięć.