Ruszyły zapisy na pierwsze warsztaty fashion startup Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk

Dodane: 30.09.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Ruszyła rejestracja na warsztaty fashion startup odbywające się w ramach Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk w poznańskim Starym Browarze. Jest to pierwsza edycja AFF, podczas której miłośnicy nowych technologii, mody, designu i sztuki dowiedzą się jak nabrać bardziej biznesowego podejścia.

W tym zakresie uczestników zajęć wspierać będzie ponad dziesięciu wybitnych mentorów z Polski i ze świata, takich jak Alina Wheeler, ekspert ds. rebrandingu spółek i przedsiębiorstw widniejących na liście 100 magazynu Fortune. Szczegóły zapisów na starybrowar5050.com/aff (zakładka Global Fashion Battle).

Po raz drugi w ramach Art &Fashion Forum by Grażyna Kulczyk organizowany jest finał Global Fashion Battle – międzynarodowego pojedynku startup weekendów skupiających się na rozwiązaniach łączących modę, design, sztukę i nowe technologie. W tegorocznej edycji wydarzenia udział bierze 5 miast: Nowy Jork, Miami, Chicago, Londyn oraz Santa Cruz.

W każdym mieście na 54 godziny w dwuosobowych teamach spotykają się programiści i designerzy, żeby stworzyć rozwiązania technologiczne mające zrewolucjonizować branżę fashion, art & design. W pomysłach wspierają ich lokalni mentorzy. W każdym mieście jury wybiera najlepszy zespół. Zwycięskie startup-y zaprezentują swoje koncepcje w dniu 24 października podczas światowego finału imprezy będącego częścią 9. edycji Art &Fashion Forum w Starym Browarze. Oceniać je będzie międzynarodowe jury.

Co więcej – reprezentanci zwycięskich zespołów GFB wezmą udział w specjalnie organizowanych dla nich warsztatach w ramach zajęć GFB Workshops, które w dniach 19-23 października odbędą się podczas AFF. W trakcie warsztatów fashion startup uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi, jak budować model biznesowy, jak tworzyć kanały sprzedaży, jak sprzedawać i negocjować, w jaki sposób budować strategię marki, co jest ważne przy tworzeniu brandingu oraz jak prezentować swoje projekty.

Zajęcia będzie prowadzić kilkunastu ekspertów. Wśród już potwierdzonych znajdują się m.in.: Alina Wheeler, Tomasz Czapliński (SpeedUp Group), Michał Wolniak (VML), Oren Simanian (Indiegogo), czy Tee Dobinson. Do teamów biorących udział w Global Fashion Startups dołączy również kilka startupów modowych z Polski. Rekrutacja na warsztaty rozpocznie się 28 września i potrwa do 7 października. Więcej na starybrowar5050.com/aff (zakładka Global Fashion Battle).

Dla kogo są warsztaty fashion startup? Z jednej strony dla osób, które cenią modę, design oraz i chciałyby przekuć miłość do nich w pomysł na biznes. Z drugiej strony zapraszamy wszystkich miłośników nowych technologii. Wydarzenie jest również dla tych, którzy interesują się e-commerce, wearables, internet of things i hardware a przede wszystkim dla tych którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych przez siebie projektów.

Warsztaty fashion startup organizowane są przez Stary Browar oraz SpeedUp Venture Capital Group.