Rynek automotive przechodzi rewolucję, coraz częściej kupujemy auta przez Internet

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rynek automotive przechodzi rewolucję, coraz częściej kupujemy auta przez Internet

Udostępnij:

Internet i nowe technologie zmieniają oblicze wielu branż oraz sposób w jaki funkcjonujemy na co dzień. Jednym z obszarów, który zmienił się nie poznania, jest sposób kupowania. Coraz częściej robimy to przez Internet. Ciekawe jest nie tylko to, że kupujemy w nowy sposób, ale również to, co kupujemy. Okazuje się, że coraz więcej branż wchodzi w system e-commerce. I to nawet takich, które wydawałoby się, że długo będą opierać się Internetowi, jak chociażby branża motoryzacyjna.

Kupić samochód przez Internet? Okazuje się, że coraz więcej osób się na to decyduje. Nie powinno nas to dziwić, kto ma dziś czas na to, by spędzić dwie godziny w salonie samochodowym i słuchać prezentacji sprzedawcy? Jak wynika z tegorocznego badania „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” już 62 proc. Polaków robi zakupy online (rok temu 56 proc.). To co najbardziej lubimy w takich zakupach to możliwość kupowania w każdym momencie, brak konieczności jechania do sklepu i nieograniczony czas wyboru.

Dlaczego więc model ten miałby nie pasować do branży motoryzacyjnej? Ktoś może powiedzieć, że kupno auta, to nie wybór nowej torebki i że w tak ważnej decyzji trzeba samochód zobaczyć, wsiąść do niego, przejechać się nim. I oczywiście można to zrobić w każdym momencie, udając się do tradycyjnego salonu, ale po co tracić w nim czas na dostosowywanie oferty, podpisywanie papierów i wybór dodatków, jeśli to wszystko można zrobić siedząc na kanapie?

Bardzo dobrym przykładem firmy, która wpisuje się w ten trend jest Carsmile. Jest to firma, która sprzedaje samochody różnych marek online. W jej ofercie znajdziemy ponad 20 najpopularniejszych marek, 200 modeli samochodów i ponad 1000 wersji wyposażenia. Zasada jest prosta, klient może w zaciszu domowym przeanalizować i porównać parametry wszystkich dostępnych aut, sprawdzić ceny i wyposażenie. Natomiast jeśli zdecyduje się na jakiś samochód, może go zamówić bez wychodzenia z domu.

Upraszczając proces zakupowy w Carsmile został ograniczony do czterech kroków:

  1. Wybór auta i okresu użytkowania.
  2. Wypełnienie formularza online.
  3. Potwierdzenie szczegółów.
  4. Podpisanie umowy online.

Dodatkowo warto w tym miejscu wspomnieć o modelu w jakim Carsmile oferuje samochody. Firma bowiem postawiła na wynajem długoterminowy. Można to porównać do abonamentu na telefon. Klient płaci miesięczny abonament i korzysta z samochodu, przy czym nie musi się martwić o ubezpieczenie pojazdu, jego naprawy, serwisowanie, oraz wymianę opon. Czyli dostajemy nowiutkie auto i nie ponosimy żadnych kosztów jego eksploatacji.

Zwyczaje zakupowe Polaków zmieniają się i wszystko wskazuje na to, że niebawem praktycznie wszystko będzie można kupić przez Internet – o ile już tak nie jest. Dobrze, że powstają takie firmy jak Carsmile, bo rozwiązania, które nam proponują, po prostu ułatwiają nam codzienne życie.

Artykuł powstał przy współpracy firmy Carsmile.