Rynek IT: Pewne otwarcie nowego roku i jeszcze lepsze perspektywy

Dodane:

Piotr Nowosielski Piotr Nowosielski

Rynek IT: Pewne otwarcie nowego roku i jeszcze lepsze perspektywy

Udostępnij:

Prezentujemy odczyt nastrojów polskiej branży IT w styczniu. Uważnie przyglądaliśmy się temu, jak zmieniały się one w poprzednim roku, kiedy polskie firmy tech świetnie poradziły sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które przyniósł covid.

Odczyt za styczeń jest imponujący – 70,6 punktów, ​co stanowi wzrost o 2,2 punktu ponad prognozę i najwyższy odczyt w historii.

Subindeksy ​przychodów ​oraz ​wydatków na marketing​ zdecydowane powyżej prognoz. Nieco niżej ​nowe zamówienia,​ choć i tak wartość powyżej 80 punktów stanowi jeden z rekordowych odczytów w historii.

Generalnie nastroje są bardzo dobre, co świetnie ilustruje prognoza na luty na poziomie ​79,6 punktów​. Każdy wynik powyżej stycznia będzie rekordem.

Cieszy fakt, że aż ​80%​ firm deklaruje wzrost zatrudnienia na luty, a ​72%​ wzrost zamówień. Aż 1⁄3​ polskich spółek tech, biorących udział w analizie, zamierza w kolejnym miesiącu podnieść swoje ceny.

To wszystko niech będzie dobrym prognostykiem na 2021, który powinien być lepszy z każdym kolejnym miesiącem, wracania do normalności po ostatniej fali pandemii.