Rynek produktów zastępujących posiłki wart jest 20 mld dolarów. Chce go zdobyć polski startup SUPERSONIC Food

rynek produktow zastepujacych posilki wart jest 20 mld dolarow chce go zdobyc polski startup supersonic food
Udostępnij:
Polsko-brytyjski startup SUPERSONIC Food wchodzi na rynek z posiłkami w płynie. Zamierza podbić segment, którego wartość wynosi 20 miliardów dolarów.

Wielkość globalnego rynku produktów zastępujących posiłki wg szacunków Global View Reseach powinna wynieść 20 mld USD i oczekuje się, że rynek światowy będzie rósł 6,5% rocznie. Epidemie otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia, wpływają na zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie diet odchudzających, ale i produktów wspierających kontrolę wagi, co jak czytamy w raporcie, ma napędzać popyt w tej kategorii. Produkty zastępujące posiłek to kategoria produktów, które w jednej porcji zawierają około 400 kalorii, pochodzących z białek, węglowodanów, tłuszczy i błonnika w idealnej dla zdrowia proporcji.

Trendy i wyzwania

Przewiduje się, że intensywny styl życia w połączeniu z rosnącym popytem na smaczne, wysokiej jakości i zdrowe produkty spożywcze będą napędzać wzrost rynku zamienników posiłków. Długie godziny pracy i rosnąca liczba osób prowadzących siedzący tryb życia także będą mieć wpływ na zwiększanie zainteresowania tego typu produktami. Zamienniki posiłków to zdrowe i pełnowartościowe pożywienie, które z reguły zawiera odpowiednio zbalansowany miks tłuszczów, białek i węglowodanów. Produkty zastępujące posiłki są łatwe do przechowywania i mają długi okres przydatności do spożycia. Większość z nich jest dostępna w postaci gotowych do spożycia koktajli, co zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie i spożywanie w drodze.

Zdrowa alternatywa

Na naszym rynku pojawiła się nowość w tej kategorii — SUPERSONIC Food, będąca efektem prac polsko-brytyjskiej firmy SUPERSONIC Food Company Ltd. Jego formuła została przygotowana w oparciu o najnowsze wyniki badań przez naukowców, dietetyków i biotechnologów. Zadbali oni o to, by poza optymalną dawką składników odżywczych SUPERSONIC Food wspierał budowanie naturalnej odporności, z której znaczenia wszyscy ostatnimi czasy zaczęliśmy bardziej sobie zdawać sprawę.

W jego składzie znalazły się m.in. płatki owsiane, unikatowy mix trzech rodzajów białek: grochu, dyni, konopi oraz tzw. SUPERFOODS: Siemię lniane, Chia, Maca, Morszczyn pęcherzykowaty, Likopen, Yarrowia Lipolytica Novel Food, bioestry kwasów Omega 3-6-9, a także zestaw 26 ważnych witamin i minerałów. SUPERSONIC Food posiada najwyższą ocenę A w klasyfikacji Nutri-score.

Yarrowia Lipolytica – polski SUPERFOOD

Yarrowia Lipolytica Novel Food* to produkt gruntowanie przebadany przed kompetentne i doświadczone w tym zakresie zespoły naukowo-badawcze m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, SGGW w Warszawie, czy Uniwersytetu Przyrodniczego w Warszawie. Produkt uzyskał także pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia im. Prof. Dr. Med. Aleksandra Szczygła.