Rynek produktów zastępujących posiłki wart jest 20 mld dolarów. Chce go zdobyć polski startup SUPERSONIC Food

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rynek produktów zastępujących posiłki wart jest 20 mld dolarów. Chce go zdobyć polski startup SUPERSONIC Food

Udostępnij:

Polsko-brytyjski startup SUPERSONIC Food wchodzi na rynek z posiłkami w płynie. Zamierza podbić segment, którego wartość wynosi 20 miliardów dolarów.

Wielkość globalnego rynku produktów zastępujących posiłki wg szacunków Global View Reseach powinna wynieść 20 mld USD i oczekuje się, że rynek światowy będzie rósł 6,5% rocznie. Epidemie otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia, wpływają na zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie diet odchudzających, ale i produktów wspierających kontrolę wagi, co jak czytamy w raporcie, ma napędzać popyt w tej kategorii. Produkty zastępujące posiłek to kategoria produktów, które w jednej porcji zawierają około 400 kalorii, pochodzących z białek, węglowodanów, tłuszczy i błonnika w idealnej dla zdrowia proporcji.

Trendy i wyzwania

Przewiduje się, że intensywny styl życia w połączeniu z rosnącym popytem na smaczne, wysokiej jakości i zdrowe produkty spożywcze będą napędzać wzrost rynku zamienników posiłków. Długie godziny pracy i rosnąca liczba osób prowadzących siedzący tryb życia także będą mieć wpływ na zwiększanie zainteresowania tego typu produktami. Zamienniki posiłków to zdrowe i pełnowartościowe pożywienie, które z reguły zawiera odpowiednio zbalansowany miks tłuszczów, białek i węglowodanów. Produkty zastępujące posiłki są łatwe do przechowywania i mają długi okres przydatności do spożycia. Większość z nich jest dostępna w postaci gotowych do spożycia koktajli, co zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie i spożywanie w drodze.

Zdrowa alternatywa

Na naszym rynku pojawiła się nowość w tej kategorii — SUPERSONIC Food, będąca efektem prac polsko-brytyjskiej firmy SUPERSONIC Food Company Ltd. Jego formuła została przygotowana w oparciu o najnowsze wyniki badań przez naukowców, dietetyków i biotechnologów. Zadbali oni o to, by poza optymalną dawką składników odżywczych SUPERSONIC Food wspierał budowanie naturalnej odporności, z której znaczenia wszyscy ostatnimi czasy zaczęliśmy bardziej sobie zdawać sprawę.

W jego składzie znalazły się m.in. płatki owsiane, unikatowy mix trzech rodzajów białek: grochu, dyni, konopi oraz tzw. SUPERFOODS: Siemię lniane, Chia, Maca, Morszczyn pęcherzykowaty, Likopen, Yarrowia Lipolytica Novel Food, bioestry kwasów Omega 3-6-9, a także zestaw 26 ważnych witamin i minerałów. SUPERSONIC Food posiada najwyższą ocenę A w klasyfikacji Nutri-score.

Yarrowia Lipolytica – polski SUPERFOOD

Yarrowia Lipolytica Novel Food* to produkt gruntowanie przebadany przed kompetentne i doświadczone w tym zakresie zespoły naukowo-badawcze m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, SGGW w Warszawie, czy Uniwersytetu Przyrodniczego w Warszawie. Produkt uzyskał także pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia im. Prof. Dr. Med. Aleksandra Szczygła.