Rzuć pracę, Zuckerberg zainwestuje. Rusza nowy reality show

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Siostra Marka Zuckerberga, Randi, została aniołem biznesu biorącym udział w nowym programie telewizyjnym. W „Quit Your Day Job” uczestnicy będą mogli znaleźć inwestorów, którzy wesprą ich biznesy. Warunki są dwa: pomysł musi być ciekawy, a jego autor musi dla niego rzucić pracę na etacie.

Na zdjęciu: Randi Zuckerberg, anioł biznesu w programie Quit Your Day Job | fot. materiały prasowe 

Nowy format

W minioną środę wyemitowano pierwszy odcinek nowego reality show, w którym w roli anioła biznesu wystąpi m.in. Randi Zuckerberg, była dyrektor marketingu Facebooka i siostra Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka. Stacja Oxygen informuje, że będzie liczył osiem odcinków, a uczestnicy programu będący aspirującymi przedsiębiorcami, będą walczyć między sobą o pozyskanie inwestycji od czterech inwestorów zaproszonych do programu. To nowość na rynku telewizyjnym.

Program „Quit Your Day Job” ma się jednak różnić od „Dragons’ Den” czy „Shark Tank”. W przypadku nowego reality show wszyscy inwestorzy muszą zgodzić się na zainwestowanie w promowane przedsięwzięcie. We wcześniej wymienionych programach, każdy z aniołów biznesu mógł samodzielnie zarządzać pulą pieniędzy. Co ciekawe, trzy z czterech aniołów biorących udział w programie to kobiety. „To nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę to, że Oxygen skierowana jest głównie do kobiet między 18 a 34 rokiem życia” pisze CNNMoney.

Obsada programu

Kto będzie obserwował młodych przedsiębiorców i będzie decydować, czy warto zainwestować w ich pomysły? Aniołami biznesu zaproszonymi programu są: Randi Zuckerberg, założycielka i CEO Zuckerberg Media, firmie produkującej materiały prasowe i redaktor naczelna Dot Complicated; Ido Leffler, współzałożyciel i CEO dwóch biznesów: Yoobi (sklep z ciekawymi materiałami szkolnymi) i Yes To (linia natularnych kosmetyków) i Sarah Prevette, założycielka Sprouter, pierwszej strony z poradnikami dla startupowców.

Na zdjęciu: Lauren Maillian, anioł biznesu w programie Quit Your Day Job | fot. materiały prasowe 

Kolejnym członkiem zespołu jurorskiego programu „Quit Your Day Job” jest Lauren Maillian, była profesjonalna modelka, CEO w LMB Group, firmie zajmującej się strategią marketingową oraz Partner w Gen Y Capital Partners, funduszu inwestycyjnym skupionym na wspieraniu przedsięwzięć „early stage” (na wczesnym etapie rozwoju). Niestety ze względu na ograniczenia, mieszkańcy Polski nie mogą obejrzeć materiałów promocyjnych zamieszczonych na YouTubie, ani na stronie programu.

Marzenia

„Quit Your Day Job” to kolejny program telewizyjny traktujący o startupach. HBO wyemtiował serial pt. „Dolina Krzemowa”, a były CEO Twittera pracuje nad kolejnym. Program QYDJ zapowiada się ciekawie. Sama formuła i to, że większość z jurorów/aniołów biznesu to kobiety, jeszcze bardziej cieszy. Może i w Polsce kiedyś takie programy będą zdobywały popularność? Mamy programy telewizyjne skierowane do kobiet, mentorki też by się znalazły, a na pewno wśród naszych czytelników są też kobiety przedsiębiorcze. Nic tylko działać!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem