SafeSize pozyskało 10 mln dolarów na rozwój swojej technologii

Dodane: 27.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

SafeSize, globalny dostawca technologii do analizy i optymalizacji dopasowania obuwia, pozyskał 10 mln dolarów inwestycji w rundzie inwestycyjnej serii B. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. 3TS Capital Partners i Convent Capital. Ostatnia runda jest wynikiem szybkiego rozwoju firmy.

SafeSize pomaga klientom tradycyjnych i internetowych sklepów obuwniczych w najlepszym wyborze i dopasowaniu butów. W oparciu o technologię skanowania stopy w 3D, największą na świecie bazę danych 3D butów i autorskie rozwiązania technologiczne (wykorzystujące machine learning), SafeSize potrafi dobrać idealną parę butów pod względem wygody i funkcjonalności.

Z rozwiązania SafeSize korzysta ponad 2 tys. sklepów i marek obuwniczych, a sama firma jest jednym z liderów na rynku rozwiązań z zakresu personalizacji sprzedaży.

– Klienci oczekują zindywidualizowanych doświadczeń we wszystkich kanałach sprzedaży. SafeSize umożliwia sprzedawcom i producentom obuwia personalizację oferty, zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i online. Nasze rozwiązanie działa jak najlepszy wielokanałowy asystent sprzedaży. Łączymy specjalistyczną wiedzę na temat dopasowywania rozmiaru i kształtu buta z bazą danych zawierającą informacje o dziesiątkach milionów butów. Nasza autorska technologia, wykorzystująca rozwiązania z zakresu machine learning, zwiększa trafność rekomendacji – powiedziała Angelos Stavrakis, CEO w SafeSize.

Pozyskane finansowanie SafeSize przeznaczy na zwiększenie skali działania. Firma chce wzmocnić pozycję lidera na rynku wirtualnych rekomendacji przez zatrudnianie kolejnych pracowników, dalszy rozwój technologiczny produktu i obecność na zupełnie nowych rynkach.

Z rozwiązania SafeSize mogą od października 2018 roku korzystać również polscy klienci. Sklep internetowy eobuwie.pl uruchomił usługe esize.me, która umożliwia skan stopy i dopasowanie do jej rozmiaru butów spośród 500 marek. Punkty z usługą esize.me dostępne są w 33 miejscach w Polsce.

– Twórcy SafeSize wykorzystali finansowanie z poprzedniej rundy na stworzenie rozwiązania, które skutecznie połączyło rynek tradycyjny i cyfrowy. Pomysł z sukcesem zweryfikował rynek oraz klienci – firma odnotowała trzycyfrowy wzrost przychodów w 2018 roku – powiedział Maarten Meijnen, założyciel Convent Capital.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem