Salesforce przejmuje Slacka za 27,7 mld dolarów

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Salesforce przejmuje Slacka za 27,7 mld dolarów

Udostępnij:

Firma Salesforce 1 grudnia poinformowała, że podpisała ostateczną umowę kupna Slacka. Zgodnie z nią akcjonariusze Slacka otrzymają po 26,79 dolarów w gotówce i 0,0776 akcji zwykłych Salesforce za każdą akcję Slack. Co oznacza, że łącznie Salesforce będzie musiał wyłożyć 27,7 mld dolarów. 

– Stewart i jego zespół zbudowali jedną z najbardziej ukochanych platform w historii oprogramowania dla przedsiębiorstw, z niesamowitym ekosystemem wokół niego. Teraz Salesforce i Slack wspólnie będą kształtować przyszłość oprogramowania dla przedsiębiorstw i zmieniać sposób, w jaki wszyscy pracują w świecie całkowicie cyfrowym i zdalnym. Cieszę się, że mogę powitać Slacka w Salesforce – powiedział w komunikacie Marc Benioff, przewodniczący i dyrektor generalny Salesforce.

Slack zintegrowany z chmurą Salesforce

Salesforce to CRM, który umożliwia zarządzanie relacjami z klientami i pomaga firmom zarządzać sprzedażą online. Slack łączy ludzi, dane i narzędzia, dzięki czemu zespoły w firmach mogą współpracować i wykonywać pracę zdalną. Teraz Slack zostanie zintegrowany z chmurą Salesforce. Stanie się nowym interfejsem dla klientów Salesforce 360. Po zamknięciu transakcji Slack stanie się jednostką operacyjną Salesforce i nadal będzie prowadzony przez dyrektora generalnego Stewarta Butterfielda.

– Salesforce rozpoczął rewolucję w chmurze. Dwie dekady później wciąż wykorzystujemy wszystkie możliwości, które oferuje, aby zmienić sposób, w jaki pracujemy. Możliwości, które widzimy razem, są ogromne. Ponieważ oprogramowanie odgrywa coraz ważniejszą rolę w wydajności każdej organizacji, podzielamy wizję zmniejszenia złożoności, zwiększonej mocy i elastyczności, a ostatecznie większego stopnia dostosowania i sprawności organizacyjnej. Osobiście uważam, że jest to najbardziej strategiczne połączenie w historii oprogramowania i nie mogę się doczekać, aby zacząć współpracę – dodał Stewart Butterfield, dyrektor generalny i współzałożyciel Slack.

Znaczące przejęcie w branży

Kupno Slacka przez Salesforce to jedno z najbardziej znaczących przejęć w branży oprogramowania biznesowego w ostatnich latach i największy zakup Salesforce w historii. Slack obsługuje wiodące organizacje w każdej branży na całym świecie, od najszybciej rozwijających się startupów po firmy z listy Fortune 500, takie jak Starbucks, Target i TD Ameritrade, a także wiodące instytucje akademickie, organizacje non-profit i rządy w ponad 150 krajach.

Znaczenie takich firm jak Salesforce i Slack bardzo mocno wzrosło w obliczu pandemii. Większośc z nas została zmuszona do przejścia na tryb pracy zdalny. Narzędzia, które oferują wspomniane firmy pomogły przetrwać wielu biznesom ten trudny czas. Połączenie dwóch gigantów, z którymi ostro konkuruje Microsoft oznacza pojawienie się na rynku bardzo mocnego gracza, który ma szansę zdominować rynek.