Salesforce widzi przyszłość w blockchainie. Jeszcze w tym roku wdroży nowe rozwiązania

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Prezes firmy podczas TrailheaDX ujawnił, że Salesforce pracuje nad produktem opartym na technologii blockchain. Planuje wdrożyć go jeszcze w tym roku.

fot. unsplash.com

Benioff powiedział, że zaczął poznawać technologię blockchain i kryptowaluty po spotkaniu w hotelowym barze w styczniu w Szwajcarii. Światowe Forum Ekonomiczne, w którym uczestniczył, zbiegło się z konferencją o kryptowalutach, a rozmowa z jednym z uczestników tego wydarzenia skłoniła Benioffa do rozważenia sposobów, w jakie jego firma mogłaby zintegrować tę technologię.

Salesforce zawsze było firmą, która patrzy w przyszłość i śmiało sięga po kolejne technologie, czy to mobilne, społeczne, internetowe czy sztuczną inteligencję. – Wiele myślałem o strategii dotyczącej blockchaina, jakie są plany firmy w zakresie kryptowalut i jak odnosimy się do tych wszystkich rzeczy – powiedział Benioff podczas wywiadu z Business Insiderem. W rzeczywistości wierzy on w siłę zbiegów okoliczności i dodał, że po przeprowadzeniu rozmowy z uczestnikiem konferencji kryptowalutowej, zaczął poważnie myśleć o roli Salesforce w tej rozwijającej się technologii. 

Nie podając szczegółów na temat nadchodzącego produktu, Benioff powiedział, że ma nadzieję „mieć rozwiązanie blockchain i kryptowalutowe dla Salesforce oraz dla wszystkich naszych klientów” przed Dreamforce, konferencją, która odbędzie się w San Francisco w dniach od 25 do 28 września. Jeśli plan powiedzie się, to Salesforce dołączy do grupy takich firm jak IBM, Microsoft, Oracle i Accenture, którzy jako dostawcy korporacyjnych technologii informatycznych korporacyjnych, opracowują projekty blockchainowe. 

Salesforce wygenerował prawie 8,4 miliarda dolarów przychodu w 2017 roku i jest najlepiej znany ze swoich rozwiązań chmurowych do zarządzania relacjami z klientami (CRM) w różnych branżach, w tym w służbie zdrowia, finansach, mediach, handlu detalicznym i produkcji.