SALESmanago w ubiegłym roku zarobił 1,5 mln złotych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

6,5 mln zł przychów i 1,5 mln zł zysku zanotowała w roku 2014 polska firma Benhauer, producent systemu SALESmanago Marketing Automation. Według amerykańskiej firmy analitycznej Datanyze z SALESmanago korzysta aktualnie prawie 3000 firm w 30 krajach, a system jest 6 na świecie tego typu platformą. Benhauer założył również spółkę zależną w Wielkiej Brytanii, a w Nowym Jorku powstaje spółka zależna, która zajmie się rozwojem sprzedaży systemu w USA.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Sprzedażą systemu SALESmanago zajmuje się dodatkowo ponad 200 agencji marketingowych w Polsce i 30 na świecie m.in. w USA, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Czechach i Ekwadorze. W 2014 roku spółka oddała nowe produkty. m.in. Marketingmatic- system przeznaczony dla małych sklepów internetowych oraz wprowadziła do swojej oferty Beacony do monitorowania zachowania klientów w sklepach fizycznych.

– Coraz więcej polskich działów marketingu wprowadza rozwiązania do automatyzacji. Dla nas, plan na rok 2015 to zrealizowanie po raz kolejny 100% wzrostu na poziomie przychodów i zysków, oraz intensywna praca nad skalowaniem biznesu, bo w ciągu bardzo krótkiego czasu z małej firmy staliśmy się międzynarodową organizacją zatrudniającą 80 osób – mówi Grzegorz Błażewicz, prezes zarządu i współzałożyciel SALESmanago Marketing Automation.

Marketing Automation to obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment oprogramowania marketingowo- sprzedażowego. Wg prognoz IDC, wartość rynku marketing automation na świecie do końca 2015 roku osiągnie 4,8 mld dolarów (co oznacza wzrost z 3,2 mld w ciągu zaledwie 5 lat). Gleanster szacuje, że rok 2015 będzie dla branży przełomowy – aż 84% dobrze prosperujących firm wdroży do tego czasu rozwiązania z zakresu automatyzacji marketingu, przy jednoczesnej całkowitej adaptacji podobnych rozwiązań w firmach na całym świecie w granicach 22%.

Benhauer to polska firma, z siedzibą w Krakowie założona 2011 roku przez Grzegorza Błażewicza i Konrada Pawlusa. Z SALESmanago korzystają największe firmy w Polsce m.in. Grupa Getin, Komputronik, Merlin, Yves Rocher, Rainbow Tours oraz bardzo liczna grupa małych i średnich firm. W 2014 w spółkę zainwestował Rafał Brzoska, założyciel i Prezes Grupy Integer w skład której wchodzi InPost i Paczkomaty. Za 5 mln zł zakupił 20% udziałów w firmie Benhauer, będącej operatorem systemu SALESmanago.