Samsung Galaxy Tab Active 3 to tablet stworzony do pracy w trudnych warunkach

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Samsung Galaxy Tab Active 3 to tablet stworzony do pracy w trudnych warunkach

Udostępnij:

Może działać nawet bez baterii i jest przygotowany do pracy w ekstremalnych miejscach. Samsung Galaxy Tab Active 3 to sprzęt dla osób, które wytrzymałość stawiają ponad design.

Nie każdy szuka dla siebie tabletu do pracy, który będzie jak najlżejszy i będzie miał jak najcieńsze ramki. Wszystko zależy od charakteru danego zajęcia – tam, gdzie potrzebny jest trwały i sprawdzony sprzęt lepiej zainwestować w bardziej „pancerny” model.

Taki jest właśnie Samsung Galaxy Tab Active 3 – urządzenie zaprojektowane do pracy w terenie, w różnego rodzaju warsztatach, na budowach i wszędzie tam, gdzie używa się go bardziej intensywnie niż chociażby w biurze. To urządzenie zostało wyposażone we wzmocnioną obudowę i spełnia wymagania militarnej normy odporności MIL-STD-810H oraz kryteria standardu IP68. Zastosowano w nim również funkcję Touch Sensitivity, która zwiększa czułość ekranu na dotyk, dlatego bez problemu można ten tablet obsługiwać nawet w roboczych rękawiczkach.

Co ciekawe, urządzenie może służyć jako mobilny terminal płatności dzięki wykorzystaniu dedykowanych akcesoriów.

Tablet od Samsunga z zainstalowanym systemem Android 10 (i zapewnionymi trzema kolejnymi aktualizacjami systemu Google’a) ma procesor Exynos 9810 2,7 GHz – podzespół, który napędzał dotychczas smartfony Galaxy S9+ czy Note 10 Lite. Takie parametry nie zapewniają oszałamiającej prędkości, ale do obsługi prostych aplikacji sprawdzi się bez problemów.

Dla zainteresowanych tego rodzaju sprzętem ważna jest również informacja o wydajności – ten model jest zasilany przez akumulator o pojemności 5050 mAh, który można samodzielnie wymienić oraz ładować przez złącza USB-C i POGO. Jednak co ważne, Galaxy Tab Active 3  posiada tryb „No Battery Mode”, dzięki czemu działa bez włożonej baterii! Co prawda tablet pracuje wówczas na najniższych obrotach (minimalna jasność i głośność, wolniejsze działanie), ale czasem ta funkcja może okazać się niezwykle ważna, aby w sposób nieprzerwany kontynuować swoją pracę.

Samsung Galaxy Tab Active 3 będzie dostępny na wybranych europejskich rynkach. Cena sprzętu nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że ma wynosić ok 400 dolarów.