Samsung Inkubator w Lublinie szuka startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

samsung inkubator w lublinie szuka startupow zajmujacych sie cyberbezpieczenstwem
Udostępnij:
Samsung Inkubator w Lublinie rozpoczął kolejną edycję programu dla startupów. W tym roku poszukuje firm tworzących rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Zgłoszenie można przesłać do końca marca tego roku, za pomocą specjalnego formularza na stronie inkubatora. Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego firmy dostaną wsparcie technologiczne i merytoryczne na każdym etapie rozwoju.

Wybrane startupy wezmą udział w szkoleniach, związanych z technologią i marketingiem. Poza tym wyróżnione pomysły otrzymają wsparcie finansowe. Autorzy koncepcji zachowają przy tym wszystkie prawa do swoich pomysłów.

Samsung Inkubator pomoże również startupowcom przygotować prezentacje swoich pomysłów przed inwestorami.

Pierwszy nabór startupów przez Inkubator Samsunga w Lublinie odbył się w 2018 r.

Inkubator Samsung w Lublinie 2019

W ubiegłym roku w lubelskim Inkubatorze zaczęły rozwijać swoje pomysły 4 startupy. Każdy z nich także zajmuje się tematyką związaną z cyberbezpieczeństwem.

Startup RAW w ramach działań w Inkubatorze pracował nad bezpiecznym smartfonem skonstruowanym w oparciu o platformę Samsung KNOX wraz z dedykowanym komunikatorem. Młodzi przedsiębiorcy chcą zabezpieczyć przechowywane na smartfonie dane przed cyberprzestępcami i inwigilacją.

Billy Plus działa w obszarze bezpiecznej edukacji. Startup stworzył aplikację do nauki języków obcych dla dzieci i rodziców. Celem Billy Plus było opracowanie systemu zabezpieczeń w aplikacji.

Cyberstudio przygotowało usługę z myślą o firmach nieposiadających specjalistów zarządzających bezpieczeństwem IT. System dostarcza ciągłej i niezakłóconej informacji o zdarzeniach, które mogą oznaczać początek incydentu.

Startup Real Buddy przygotował aplikację nowej generacji, która monitoruje komunikację w poszukiwaniu treści wrażliwych. Kiedy zajdzie potrzeba narzędzie zaalarmuje rodziców, nie naruszając tym samym prywatności dzieci. Mechanizm aplikacji „samodoskonali” się w poszukiwaniu nowych zagrożeń.

Rzeszowski Inkubator Samsunga

W 2017 r. Samsung wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą uruchomił w Rzeszowie inkubator dla polskich startupów. Celem współpracy była pomoc startupowcom w opracowaniu modeli biznesowych i budowie rozwiązań o globalnym zasięgu.

Samsung Inkubator w Rzeszowie pomagał polskim przedsiębiorcom rozwijać technologiczne projekty z segmentu Internetu Rzeczy. Główną częścią programu było wsparcie dla uczestników ze strony mentorów i pracowników koreańskiej firmy. Pomogli im w wypracowaniu modeli biznesowych, weryfikacji rynku i jego potrzeb oraz podzielili się wiedzą na temat tworzenia globalnych produktów.