Samsung Inkubator zmienia świat! Wspiera startupy z dziedziny Internetu Rzeczy

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Internet Rzeczy (IoT) to jedna z najbardziej przyszłościowych branż, w którą inwestować będą wszystkie korporacje świata. Samsung na powstanie rozwiązań z tej dziedziny chce przeznaczyć miliard dolarów. W Polsce szuka startupów, które stworzą wyjątkowy produkt działający w branży Internetu Rzeczy.

Ruszamy z kolejną edycją akcji ZmienimyŚwiat, której partnerem jest Samsung Inkubator w Rzeszowie. Tym razem chcemy zaprezentować Wam najciekawsze polskie projekty z branży Internetu Rzeczy i zachęcić do udziału w inkubatorze, dzięki któremu możecie wspólnie rozwijać swoje pomysły na biznes. Zdaniem ekspertów, dziedzina Internet of Things jest najbardziej perspektywistyczną branżą naszych czasów.

To dzięki niej za kilka lat powstaną produkty codziennego użytku, naszpikowane technologią. Już teraz możemy korzystać ze smart lodówek, które same przypominają o brakujących produktach, albo o tym, że zbliża się data ważności mleka. Jednak tylko kilka procent z przedmiotów codziennego użytku zostało zdigitalizowanych, a uczestnicy programu inkubacyjnego Samsung Inkubator mogą to zmienić!

Na cel znalezienia wyjątkowych rozwiązań z branży Internet of Things firma otworzyła program inkubacyjny prowadzony w Rzeszowie. Samsung Inkubator rozpoczął właśnie nabór projektów, których założyciele pod okiem ekspertów opracują, bądź rozwiną istniejący inteligentny produkt. To ogromna szansa dla polskich startupów, dlatego zachęcamy do skorzystania z niej!

– Stworzenie inkubatora dla startupów to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w cyfryzację Polski. Chcemy wspierać młode innowacyjne firmy dzieląc się naszymi doświadczeniami. Będąc czołową spółką technologiczną na rynku konsumenckim doskonale znamy potrzeby klientów – mówi Hadrian Baumann, prezes polskiego oddziału Samsung Electronics.

Dodaje, że wiedza inżynierów oraz doświadczenia biznesowe pracowników Samsung Electronics pomogą polskim innowatorom tworzyć doskonałe produkty i rozwiązania z globalnym potencjałem.

Uczestnicy programu inkubacyjnego od Samsunga, wezmą udział w warsztatach, podczas których razem z ekspertami będą pracować nad rozwiązywaniem poszczególnych problemów. Dowiedzą się także więcej na temat samego prowadzenia biznesu. Sesje mentoringowe dadzą przedsiębiorcom wiedzę m.in. z zakresu wprowadzania produktu na rynek.

Eksperci rzeszowskiego Samsung Inkubator wesprą wszystkich uczestników na każdym etapie prac związanych z powstaniem produktu. Od prototypowania, pierwszych prac realizacyjnych, po przygotowanie do premiery, pozyskanie pierwszych klientów, jak i finansowania na dalszy rozwój.

Te wszystkie atuty sprawiają, że początkujące firmy mają większe szanse na sukces swojego przedsięwzięcia, ponieważ powstaje on pod okiem doświadczonych ludzi. Właśnie otwarto kolejny nabór na udział w programie inkubacyjnym, do którego zachęcamy wszystkich czytelników MamStartup.

Organizatorzy szukają osób indywidualnych lub zespołów zajmujących się tworzeniem rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy z całej Polski. Pod ocenę będzie brał takie kryteria jak doświadczenie członków zespołów, potencjał biznesowy projektu, stadium rozwoju oraz pozycjonowanie produktu na tle konkurencji.

W ramach akcji ZmienimyŚwiat, której partnerem jest Samsung Inkubator, będziemy przedstawiać Wam ciekawe firmy biorące udział w inkubacji. Opiszemy m.in. trzy projekty:

  • JITIV – system typu smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej,
  • CONTROL COLD – system wczesnego ostrzegania przed wyciekiem substancji szkodliwych dla środowiska z urządzeń chłodniczych i przeciwpożarowych,
  • WISE GLASS – inteligentne lustra pozwalające na wyświetlanie dopasowanych reklam np. w publicznych toaletach. 

Pokażemy, w jaki sposób Samsung pomógł rozwinąć im biznes. Wszystko po to, by zachęcić Was do zainteresowania się tym inkubatorem. Aplikację do programu możecie wypełnić tutaj.

– Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne – mówił Mateusz Morawiecki, minister rozwoju. Dodał, że niezwykle ważna przy podbijaniu światowych rynków jest współpraca dużych firm z małymi. Biorąc udział w programie inkubacyjnym Samsung Inkubator Rzeszów macie szansę skorzystać z tej pomocy!

Więcej na temat branży Internetu Rzeczy oraz ciekawych polskich firm, które w niej działają, dowiecie się z naszej strony zmienimyswiat.pl.

Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung.