Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Szuka startupów z segmentu Internetu Rzeczy

Dodane: 13.04.2017

Adam Sawicki

Samsung otwiera inkubator w Rzeszowie. Szuka startupów z segmentu Internetu Rzeczy

Udostępnij:

Samsung wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą uruchamia w Rzeszowie inkubator dla polskich startupów. Pomoże im opracować modele biznesowe i budować rozwiązania o globalnym zasięgu.

Samsung Inkubator w Rzeszowie pomoże przedsiębiorcom z Polski rozwijać technologiczne projekty z segmentu Internetu Rzeczy. Kluczową częścią programu ma być wsparcie jakie uczestnicy przedsięwzięcia otrzymają ze strony mentorów i pracowników koreańskiej firmy. Pomogą im oni w wypracowaniu modeli biznesowych, weryfikacji rynku i jego potrzeb oraz podzielą się wiedzą na temat tworzenia globalnych produktów.

Pracownia, sprzęt i mentorzy

Przedstawiciele spółki wyjaśniają, że z oferty Samsung Inkubator mogą skorzystać nie tylko zespoły przedsiębiorców, ale także startupowcy, którzy rozwijają projekty w pojedynkę. Warunek jest tylko jeden: w obu przypadkach trzeba mieć opracowaną koncepcję biznesową lub prototyp produktu. Po spełnieniu tych wymogów, aplikujący wezmą udział w trwającym trzy miesiące programie inkubacyjnym.

W jego trakcie będą mieli zapewnioną przestrzeń biurową na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej, gdzie do ich dyspozycji pozostaną pracownie i sprzęt. Do tego będą mogli korzystać z intensywnych szkoleń, a także uzyskają wsparcie w poszukiwaniu partnerów biznesowych i technologicznych oraz pomoc w pozyskaniu zewnętrznego finansowania.

Rozwiązania o globalnym zasięgu

– Cieszę się, że inkubator powstaje w Rzeszowie. To szansa dla młodych firm z Polski wschodniej, by już wkrótce dorównali sukcesowi światowych marek – powiedział w środę podczas otwarcia Samsung Inkubator wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska ma ambicję, aby stać się europejskim hubem technologicznym. Mają nam w tym pomóc absolwenci uczelni wyższych, rządowa strategia rozwoju i od teraz także koreańska firma.

Przedstawiciele Samsunga wyjaśnili, że uruchomienie laboratorium poza dużym centrum biznesowym jakim jest Warszawa nie jest przypadkowe. Za jego pośrednictwem zamierzają przyczynić się do cyfryzacji Polski i wesprzeć naszych przedsiębiorców. – Wiedza naszych inżynierów oraz doświadczenia biznesowe pomogą polskim innowatorom tworzyć doskonałe produkty i rozwiązania z globalnym potencjałem – mówi prezes polskiego oddziału Samsung Electronics Hadrian Baumann.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem