Santander Consumer Bank partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Santander Consumer Bank partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint

Udostępnij:

Santander Consumer Bank – bank od kredytów, nawiązał współpracę ze spółką Accelpoint. W ramach programu AccelUp, dojrzałe startupy mają szansę na rozwój swojego biznesu we współpracy z bankiem.

Santander Consumer Bank dołączył do takich instytucji jak AXA Partners oraz Orange Polska i stał się odbiorcą technologii w programie AccelUp. Jeden z liderów polskiego rynku consumer finance wzbogacił tym samym ścieżkę fintech, umożliwiając startupom z tej branży współpracę z nowym partnerem. To dla nich również szansa na ekspansję i dotarcie do kilku milionów Polaków, którzy każdego dnia korzystają z rozwiązań finansowych proponowanych przez bank od kredytów.

AccelUp to program akceleracyjny, który nadzoruje spółka Accelpoint. Daje on możliwość nawiązania współpracy między dużymi firmami a startupami posiadającymi gotowe rozwiązania, spójne z celami biznesowymi nowych partnerów. Startupy z segmentu fintech, insurtech czy telco, które zakwalifikują się do programu, otrzymują bezzwrotne wsparcie finansowe do 200 000 zł na realizację wspólnego projektu z wybranym partnerem.

– AccelUp to dla startupów nie tylko zastrzyk gotówki. W ramach programu, Santander Consumer Bank wesprze przedsiębiorców swoim biznesowo-finansowym know-how. Każdemu z uczestników poświęcimy dedykowane indywidualne konsultacje z naszymi ekspertami. Istnieje również możliwość nawiązania dłuższej współpracy przy wdrażaniu konkretnych rozwiązań – mówi Maciej Dąbrowski, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Santander Consumer Banku. Ponadto startupy będą mogły zaprezentować swoje produkty przed ekspertami z globalnych funduszy VC

Zgłoszenia do programu spółka Accelpoint przyjmuje w trybie ciągłym.– Pierwszy etap akceleracji firmy to pomoc w dopasowaniu produktu do potrzeb partnerów. Następnie startup ma możliwość przetestowania swojego pomysłu na infrastrukturze swojego partnera, w ramach tzw. Proof of Concept – mówi Michał Bańka, CEO & Co-founder  Accelpoint.

Program AccelUp powstał we współpracy i jest realizowany z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – „Programy Akceleracyjne”. Wszystkie informacje na temat inicjatywy, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.accelpoint.pl.