SAP i Techstars łączą siły. Ruszyły zapisy do konkursu Innovmatch!

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Jeśli lubisz innowacje i biznesowe wyzwania – to konkurs dla Ciebie. Do wygrania jest 15 tys. euro i zaproszenie do Berlina. SAP i Techstars stworzyły InnovMatch, rywalizację europejskich zespołów na pomysły dla firm z branż spożywczej, odzieżowej, telco i paliwowej. Zgłoszenia trwają do 30.10.

Osoba fizyczna, startupowiec, student, przedsiębiorca czy właściciel spółki mogą wziąć udział w tegorocznej edycji InnovMatch. Zmierzą się z pomysłodawcami ciekawych rozwiązań z dziewięciu krajów: Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii. Za stronę techniczną wydarzenia odpowiada SAP, a Techstars zapewni m.in. mentorów, którzy pomogą uczestnikom w dopracowaniu pomysłów na biznes.

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, które stoją przed pięcioma partnerami konkursu. Zadania przedstawiły Atlantic Grupa, EuroCash, GoodAI, Sportina oraz Selgros. Każdy z partnerów przygotował wyzwania/problemy, które startupowcy powinni rozwiązać. Uczestnicy mogą zgłosić swoje pomysły na każde z wymienionych wyzwań.

1. Atlantic Grupa

Chorwacka korporacja zajmująca się produkcją, sprzedażą oraz dystrybucją produktów szybkozbywalnych (FCMG) chce usprawnić swój proces dostarczania produktów do sieci sklepów.

2. EuroCash

Ta firma potrzebuje innowacyjnego, graficznego i przejrzystego narzędzia dla swoich managerów i członków zarządu, by mogli lepiej zarządzać zespołami.

3. Good AI

Wyzwanie od tej firmy polega na stworzeniu rozwiązania, które pomoże przeciętnemu klientowi banku zrozumieć swoje finanse oraz nimi zarządzać.

4. Sportina

Partnerstwo w konkursie ma przynieść tej firmie rozwiązanie wspierające kupujących w sklepach internetowych. Sportina szuka innowacji, nowego modelu, który zainteresuje kupujących.

5. Selgros

Ta korporacja chciałaby, aby uczestnicy Innovmatch stworzyli usługę umożliwiającą każdemu z klientów Selgrosa dobrać produkty, których szukają.

6. Własne wyzwanie

Organizatorzy konkursu przewidzieli także miejsce dla osób chcących pokazać światu swoje rozwiązanie, które nie jest odpowiedzią na powyższe wyzwania. Dlatego zachęcają każdego innowatora do zainteresowania się konkursem i wysłaniem swojego zgłoszenia.

(Kliknij tutaj, aby powiększyć obrazek)

Celem InnovMatch jest wyłonienie najbardziej pomysłowych startupów i indywidualnych talentów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, rozwiązujących realne wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Projekt ma połączyć ich siły z rynkowymi liderami, by wspólnie szukać pomysłów na stawienie czoła współczesnym wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową.

Już teraz można zgłaszać się do udziału w warsztatach, które odbędą się 21 września w Warszawie. Do wygrania są nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy dolarów oraz zaproszenie do udziału w programie akceleracyjnym Techstars, który razem z SAP wspiera startupy w rozwoju.

Konkurs InnovMatch rozpoczął się na początku sierpnia wraz z otwarciem zgłoszeń. Rejestracja uczestników trwa do 16 października (projekty klienckie) i 30 października (projekty spoza zadań od partnerów) 2017 r. Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się w listopadzie. Wówczas poznamy też zwycięzców międzynarodowej rywalizacji startupów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, podczas której zaprezentują się twórcy najciekawszych projektów z poszczególnych krajów.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie innovmatch.com