SatisGroup inwestuje w producenta technologii leczenia niepłodności, dopuszczonej przez amerykański FDA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SatisGroup inwestuje w producenta technologii leczenia niepłodności, dopuszczonej przez amerykański FDA

Udostępnij:

SatisGroupS.A. nabyła pakiet akcji medycznej firmy INVO BioScience Inc. Na zakup amerykańskich akcji polska spółka wydała ponad  970 tys. dolarów, co pozwala jej kontrolować 2,38% kapitału firmy z Florydy, zajmującej się innowacyjnymi metodami leczenia niepłodności.
SatisGroup i INVO BioscienceInc negocjują warunki strategicznej współpracy, mającej na celu rozwój działalności INVO BioSciencena rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Z danych wskazywanych przez EPAF (European Policy Audit on Fertility) z problemem niepłodności tylko w Polsce może zmagać się 1,5 mln par.

Misją INVO Bioscience jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności. Urządzenie INVOcelloraz Procedura INVO stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia niepłodności, takich jak inseminacja domaciczna (IUI) i zapłodnienie in vitro (IVF).

– Transakcja zakupu pakietu akcji INVO BioScience jest bardzo ważnym etapem negocjacji warunków współpracy między nami. Strategiczne partnerstwo pozwoli amerykańskiej spółce rozwinąć swoją działalność na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w czym będziemy ich wspierać poprzez znajomość lokalnego rynku. Nasza współpraca pozwoli na zwiększenie dostępu w Polsce do terapii leczenie niepłodności. Szacuje się, że problem niepłodności może w naszym kraju dotyczyć 1,5 mln par – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu SatisGroup S.A.

Spółka nabyła pakiet akcji INVO Bioscience stanowiący prawie 2,4 procent udziału w jej kapitale zakładowym. Transakcja została sfinansowana w ramach umowy z Polish American Investment Fund LLC, która została zawarta 29 kwietnia br.

Wejście na rynek medyczny zostanie wsparte zmianami w kadrze zarządzającej. 29 kwietnia br. Rada Nadzorcza SatisGroup powołała do Zarządu Spółki Marcina Hańczaruka, doświadczonego managera w obszarze ochrony zdrowia. W swojej dotychczasowej karierze prowadził on różnorodne zespoły, a także całe organizacje w międzynarodowych firmach i koncernach: Bristol-MyersSquibb (USA); Schering Plough (USA); Ferring (Szwajcaria), Amgen (USA).

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem