Satrtup LifePod stworzył inteligenty głośnik dla seniorów. System głosowy pozwala na komunikację z opiekunem

Dodane: 12.02.2020

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Startup LifePod stworzył inteligenty głośnik, który pozwala opiekunom na pisanie pytań i przypomnień dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Wiadomości są potem przekazywane głosowo o zaprogramowanych wcześniej godzinach.
Wiadomości mogą również zawierać informacje, które pomogą użytkownikom z problemami z pamięcią.

Jak działa LifePod?

LifePod pracował nad oprogramowaniem przez 3 lata. Pomagała mu firma SDI Technologies Inc. System odczytuje również najważniejsze nagłówki z Associated Press oraz podaje prognozę pogody z Weather.com. Łączy się także z serwisem iHeart Radio. Użytkownicy nie mogą pytać o konkretne piosenki, ale mogą pytać o artystę lub gatunek.

Odtwarzacz LifePod rozumie, kiedy ktoś mówi „tak” lub „nie” albo „czuję się źle” i przekazuje informacje opiekunowi. System z jednym inteligentnym głośnikiem w zestawie kosztuje 49 dolarów miesięcznie lub 432 dolarów rocznie.

Współpraca z MobileHelp

LifePod współpracuje z firmą MobileHelp, producentem medycznych systemów ostrzegawczych dla seniorów, które wzywają na pomoc odpowiednie służby ratownicze po wypowiedzeniu odpowiednich słów.

– Wiele osób nie lubi urządzeń, w których trzeba szukać właściwego przycisku – powiedział szef MobileHelp Rob S. Flippo dla Boston Globe. – Myślę, że możliwość korzystania z głosu otwiera nam rynek w segmencie produktów skierowanych dla seniorów.

Plany na przyszłość

Startup planuje ulepszenia, które sprawią, że usługa będzie zadawać więcej pytań. Na przykład, jeśli użytkownik stwierdzi, że nie czuje się dobrze, LifePod będzie mógł zadać dodatkowe pytania, np. „Co ci dolega?”.

Pomysłodawcy LifePod chcą także w przyszłości dołączyć usługę umiejętność oceny stanu umysłu danej osoby poprzez rozpoznawanie tonu jej  głosu.

Aplikacja dla samotnych seniorów

Ostatnio powstaje wiele startupów oferujących produkty dla seniorów. Jednym z nich jest Startup CetteFamille z Normandii. Firma stworzyła aplikację, która łączy osoby starsze będące w trudnej sytuacji życiowej, z rodzinami, które mogą im pomóc. Firma zebrała ostatnio 4 mln euro na dalszy rozwój platformy.

– Stworzyliśmy CetteFamille, aby przyczynić się do poprawy sytuacji osób starszych i samotnych. Chcemy również poprawić dostęp do alternatywnych miejsc zakwaterowania, takich jak domy spokojnej starości, a także wesprzeć takie instytucje w zarządzaniu administracyjnym –  wyjaśnia pomysłodawca Paul-Alexis Racine Jourdren dla EU-Startups.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem