SATUS GAMES zainwestuje 40 mln zł w polskie startupy gamingowe

Dodane: 07.10.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Weterani branży gier komputerowych uruchomili fundusz inwestycyjny. SATUS GAMES, o którym mowa, wesprze startupy gamingowe na wczesnym etapie rozwoju. Zainwestuje łącznie 40 milionów złotych w projekty z Polski oraz z zagranicy gotowe otworzyć oddział w Polsce.
– Jesteśmy jedynym Funduszem Alfa Bridge w Polsce w całości nastawionym na branżę gier komputerowych – tłumaczy Dariusz Michalski z SATUS GAMES

Wyjaśnia, że ze wsparcia finansowego nowo powstałego funduszu gamingowego skorzystają startupy, posiadające zespół i doświadczenie w tworzeniu gier oraz mogące pochwalić się gotowym pomysłem na innowacyjny projekt w branży gier komputerowych. 

40 mln złotych dla twórców gier

SATUS GAMES dysponuje pulą inwestycji w wysokości 40 milionów złotych. 

Podczas pierwszej rundy finansowania fundusz zainwestuje w poszczególne projekty do miliona złotych i będzie oczekiwać w tym czasie, że startupy opracują działający prototyp gry z innowacyjnym elementem. 

Na tym jednak wsparcie funduszu się nie skończy, bo jego przedstawiciele dalej będą rozwijać portfelowe startupy. Dariusz Michalski wyjaśnia, że najlepsze projekty wezmą udział w programie akceleracji „Starter” z możliwością otrzymania finansowania w wysokości 3 milionów złotych, co ma pomóc twórcom startupów w komercjalizacji przedsięwzięć i w wejściu na New Connect.

Smart money w SATUS GAMES

Poza wsparcie finansowym startupy z portfela inwestycyjnego SATUS GAMES mogą też liczyć na wsparcie merytoryczne funduszu. – Pochodzimy z branży gier i zależy nam na wsparciu najlepszych projektów, które będą w stanie osiągnąć sukces – twierdzi Dariusz Michalski, który związał się z branżą gier komputerowych 27 lat temu. 

Obecnie przedstawiciel funduszu to analityk rynku gier komputerowych w Polsce. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego magazynu „Top Secret” oraz uczestniczył w projektach B+R między innymi dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, a także rozwiązań multimedialnych i gier dla koncernów Coca-Cola, PepsiCo i SABMiller.

Jego zdaniem doświadczenie partnerów zarządzających SATUS GAMES sprawia, że fundusz będzie w stanie nie tylko skontaktować swoich podopiecznych z potencjalnymi inwestorami nawet po zakończeniu akceleracji, ale także wprowadzić na giełdę dojrzałe spółki gamingowe.

SATUS GAMES inwestuje w innowacje 

SATUS GAMES inwestuje we wszystko, co jest związane z grami komputerowymi i nosi znamiona innowacji. Oznacza to, że całość środków przyznana startupowi przez fundusz musi zostać wykorzystana na opracowanie innowacyjnego projektu gry, zatwierdzonego wspólnie przez przedstawicieli funduszu i pomysłodawców przedsięwzięcia. Natomiast to od twórców startupu będzie zależeć, jak ich projekt będzie się kształtować, jakie innowacje zawierać oraz, czym wyróżni się na tle innych gier dostępnych na rynku.

Dariusz Michalski wyjaśnia, że wśród innowacji, których poszukuje SATUS GAMES, są między innymi prototypy innowacyjnych gier oraz nowe silniki gamingowe, narzędzia do tworzenia gier i języki programowania.

Rynek gier komputerowych

Rynek gamingowy to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków na świecie. W tym roku ponad trzykrotnie przewyższył pod względem obrotów przemysł filmowy, generując 150 miliardów dolarów. Dynamika wzrostu sięga 5-7% rocznie, a to oznacza, że w ciągu najbliższych 5 lat wartość rynku gamingowego osiągnie 200 miliardów dolarów. SATUS GAMES wraz z polskimi startupami chce aktywnie uczestniczyć w tym wzroście. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funduszu, koniecznie odwiedź stronę SATUS GAMES.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem