Satus inwestuje w OpenCard 

satus inwestuje w opencard
Udostępnij:
Program OpenCard powstał w 2012 roku i do tej pory jest  największym tego typu projektem rabatowym w Polsce. OpenCard umożliwia użytkownikom odbywanie częstszych wizyt w restauracjach dzięki bardzo atrakcyjnym rabatom, sięgających 50% na jedzenie. Dodatkową korzyścią dla użytkowników OpenCard jest o

Program OpenCard powstał w 2012 roku i do tej pory jest największym tego typu projektem rabatowym w Polsce. OpenCard umożliwia użytkownikom odbywanie częstszych wizyt w restauracjach dzięki bardzo atrakcyjnym rabatom, sięgających 50% na jedzenie. Dodatkową korzyścią dla użytkowników OpenCard jest ogólnopolski zasięg programu. Kupując jedną kartę możemy korzystać ze zniżki we wszystkich rejonach Polski.

Pomysłodawcami projektu są Aleksander Buchacz i Łukasz Misiołek, którzy postanowili powtórzyć sukces podobnych programów działających w Wielkiej Brytanii, na polskim rynku.

Testy przeprowadzone na kilku restauracjach w Warszawie i Rzeszowie przyniosły doskonałe rezultaty. Nowatorski program OpenCard spodobał się konsumentom i restauratorom. Dodatkowo, z myślą o klientach, podjęto współpracę z Bankiem Zachodnim WBK - dzięki czemu oferta OpenCard stała się spersonalizowanym połączeniem pre-paidu i restauracyjnej karty zniżkowej .

Projekt OpenCard idealnie wpasował się w strategię krakowskiego funduszu SATUS Venture, który na początku 2014 zdecydował się zainwestować w projekt. W pierwszej kolejności autorzy OpenCard otrzymali 1.6 mln PLN z możliwością dalszego finansowania na łączną kwotę 3.6 mln PLN. W tym momencie program OpenCard to blisko 10 tysięcy zadowolonych klientów i ponad 400 restauracji partnerskich.

W najbliższym czasie planowane jest wypuszczenie elektronicznej karty OpenCard oraz zwiększenie liczby restauracji do około 1000 w całej Polsce.

źródło: informacja prasowa