SATUS o rynku Private Equity Venture Capital w Polsce

satus o rynku private equity venture capital w polsce
Udostępnij:
Jaki jest rynek Equity/Venture Capital w Polsce? Jak się rozwija, jakie panują na nim obecnie trendy i w jaką stronę zmierza? Z jakimi barierami stykają się pomysłodawcy, a jakie czynniki kształtują nowe przedsięwzięcia? Na te oraz wiele innych pytań starają się odpowiedzieć w...

Jaki jest rynek Equity/Venture Capital w Polsce? Jak się rozwija, jakie panują na nim obecnie trendy i w jaką stronę zmierza? Z jakimi barierami stykają się pomysłodawcy, a jakie czynniki kształtują nowe przedsięwzięcia? Na te oraz wiele innych pytań starają się odpowiedzieć w opracowanym raporcie analitycy grupy SATUS.

Rozwój MSP ma wpływ na rozwój całej gospodarki, szczególnie w czasach spowolnienia gospodarczego. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają coraz większe znaczenie w tworzeniu krajowego PKB.  Fundusze typu PE/VC to duże wsparcie dla sektora MSP, w tym również a może przede wszystkim dla pomysłów innowacyjnych, ryzykownych i pionierskich w swojej dziedzinie. Wsparcie co ważne nie tylko kapitałowe. Wiedza i doświadczenie funduszy Venture Capital to wartość, która często wyprzedza swoim wkładem w rozwój projektu, możliwość jego finansowania.

Według ekspertów SATUS coraz więcej dostępnych jest środków dla spółek z obszaru MSP. Szczególnie poszukiwane przez fundusze PE/VC są wysokomarżowe spółki z sektora usług dla biznesu, branży medycznej i telekomunikacyjnej, firmy z obszaru FMCG, czy też specjalistyczne podmioty, które w najbliższych latach mogą być beneficjentami zwiększonych nakładów w sektorze energetycznym. Również spółki będące liderami na rozdrobnionym rynku, mogą liczyć na wsparcie funduszy w procesie konsolidacji. Fundusze te poszukiwać będą intensywnie projektów o wysokiej stopie zwrotu z obszaru: IT, e-commerce, technologii mobilnych, sektora telekomunikacyjnego oraz mediów elektronicznych.

Całość raportu można pobrać tutaj.

źródło: informacja prasowa