Satus Starter VC inwestuje 4 mln złotych w EsportsLAB 

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Satus Starter VC inwestuje 4 mln złotych w EsportsLAB 

Udostępnij:

EsportsLAB stworzyło platformę analityczną e-sportową, która umożliwia rozwijanie samoświadomości zawodników, metodologii pracy trenerów i know-how organizacji e-sportowych. Firma właśnie ogłosiła, że zdobyła 4 mln złotych od Satus Starter VC.

Rozwiązanie EsportsLAB integruje wiele źródeł danych: zachowań w grze, urządzeń do noszenia, wzorców użytkowania interfejsu, wyników testów poznawczych, chwilowych ocen ekologicznych, pomiarów zdrowia psychicznego i fizycznego. Firma ma na swoim koncie ponad pięć lat badań naukowych w dziedzinie kognitywistyki i sztucznej inteligencji z wiedzą o profesjonalnych zawodnikach e-sportowych, analitykach, trenerach i menedżerach.

– Istotą projektu esportsLAB jest profesjonalizacja treningu esportowego oraz stworzenie metod identyfikacji i zrównoważonego rozwoju talentów esportowych. Naszym głównym celem jest rozwijanie samoświadomości zawodników, podnoszenia jakości warsztatu trenerów oraz dostarczenie organizacjom esportowym rzetelnych, potwierdzonych w faktach informacji dzięki którym będą mogły podejmować bardziej świadome decyzje – komentuje, cytowany przez serwis brief.pl, Jakub Szumielewicz, CEO esportsLAB.

Nowa inwestycja

Jak czytamy na stronie firmy Fundusz Startowy Satus inwestuje w Esports Lab. Oprócz systemu do obowiązków Esports Lab należy również stworzenie Modelu Wydajności Esports, który będzie oznaczał rozwój zawodników i czynników, które determinują ich codzienne wyniki. Będzie to wysoce zautomatyzowany system oparty na algorytmach uczenia maszynowego, przeszkolony na podstawie danych zebranych z badań naukowych w celu zidentyfikowania czynników determinujących wydajność e-sportu.

– Zdecydowaliśmy się zainwestować w ten projekt, ponieważ stoi za nim bardzo dobry i komplementarny zespół zarządzający, dietetycy, trenerzy wywodzący się z profesjonalnego sportu tradycyjnego (piłka nożna), psycholodzy badający wpływ gier na neuroplastyczność mózgu, a także analitycy danych i programiści z uznanych uczelni. Co istotne projekt został zainicjowany dzięki x-kom AGO (poprzednio AGO Esports), polskiej drużynie w CS:GO, będącej w TOP20 najlepszych drużyn na świecie, z którą to bieżąca współpraca przynosi obustronne korzyści. esportsLAB ma wszystkie atuty, żeby stać się światowym liderem dynamicznie rosnącego rynku rozwiązań analitycznych dla esportu – dodaje Stanisław Rogoziński, Partner Funduszu Satus Starter.