SATUS Venture

satus venture
Udostępnij:
Fundusze

Nazwa: SATUS Venture Sp. z o.o.
Strona www: www.satus.pl

Opis:

SATUS to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital.

Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy dwóch krakowskich finansistów: Krzysztofa Bełecha oraz Mariusza Borowca.

Jak dotąd SATUS zainwestował kwotę ponad 20 mln zł w spółki, takie jak Han Bright, Evatronix, Bloober Team, OK System Polska, Aviator Technologie Lotnicze, Binary Helix, Encja.com, Controlling Online.

SATUS jest organizatorem całego procesu inwestycyjnego od inkubacji, przez komercjalizację, aż do wykreowania i wyjścia z inwestycji.

Profil działalności SATUS ukierunkowany jest w szczególności na innowacyjne spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem. Grupa łączy w sobie zalety i potencjał funduszy inwestycyjnych zamkniętych, tradycyjnej sieci aniołów biznesu i instytucji naukowo-badawczych.

SATUS wspólnie z instytutami naukowo-badawczymi w Polsce powołał fundusze zalążkowe realizujące preinkubację innowacyjnych pomysłów inwestycyjnych - JCI Venture Sp. z o.o., Akcelerator Innowacji NOT Sp. z o.o. oraz Fundusz Zalążkowy KPT Sp. z o.o.

SATUS powołał również nowy fundusz Venture Capital, do którego zaprosił elitarne grono inwestorów z Sieci Inwestorów Prywatnych SATUS.

Fundusz jest współfinansowany ze środków Krajowego Funduszu Kapitałowego.

Co oferujemy?

Wsparcie finansowe do 1,5 mln euro. Szkolenia dla przedsiębiorców. Doświadczenie w zwiększaniu wartości przedsiębiorstw, zaplecze merytoryczne, możliwość udostępnienia relacji biznesowych swoich, swoich partnerów i inwestorów.

Czego szukamy?

  • Projekty we wczesnej fazie rozwoju ale o bardzo wysokim potencjale wzrostu możliwościami szybkiej ekspansji, najlepiej niskich barierach wejścia na rynek globalny,
  • Posiadające przewagę produktową, rynkową lub technologiczną i barierę wejścia dla konkurencji,
  • Z różnych branż. Preferowane: internet, telekomunikacja i rozwiązania mobilne, energetyka, ochrona środowiska, multimedia, biotechnologia, nanotechnologie, innowacyjne rozwiązania dla przemysłu
  • O wysokiej potencjalnej stopie zwrotu – IRR min. 30%,
  • Od osób fizycznych jak i projekty spin-off od istniejących spółek,
  • Z zaangażowanym, zmotywowanym pomysłodawcą / zespołem gotowym poświęcić się przedsięwzięciu

Kontakt:

Bartosz Gołuszka 519 338 827, [email protected]

ul. Oleandry 2, 30-063 Kraków

tel.: 12 294 72 15
fax.: 12 294 72 16