Scaleway wesprze greentechowe startupy. Właśnie uruchamia specjalną edycję swoich programów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Scaleway wesprze greentechowe startupy. Właśnie uruchamia specjalną edycję swoich programów

Udostępnij:

Scaleway uruchamia specjalną edycję swoich programów startupowych, dedykowaną startupom Greentech. Wybrane startupy skorzystają z 6- lub 12-miesięcznego partnerstwa z firmą Scaleway, obejmującego usługi w chmurze i szkolenia IT o wartości do 36 000 EUR. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 października 2021 r.

Scaleway uruchamia specjalną edycję Startup Programs Greentech we współpracy z Greentech Alliance, społecznością złożoną z ponad 1000 firm Greentech i ponad 500 najwyższej klasy VC, mediów i ekspertów z całego świata.

Dwa programy

Programy Early Stage oraz Growth Stage trwają odpowiednio 6 i 12 miesięcy. W ich ramach startupy mogą uzyskać szkolenia i mentoring, a także usługi i narzędzia w chmurze o wartości do 36 000 EUR.

Programy Early Stage

Early Stage Startup Program firmy Scaleway to współpraca ograniczona do 6 miesięcy. W tym okresie startupy otrzymują do 3600 euro w postaci kredytów do wykorzystania w chmurze, oraz doradztwo techniczne, aby w pełni korzystać z infrastruktury i móc poświęcić czas na inne sprawy.

Firmy dołączające do programu Early Stage zyskują również widoczność na profilach Scaleway w mediach społecznościowych i będą miały szansę wykorzystać siłę sieci do dzielenia się najświeższymi wiadomościami czy ogłaszania premier swoich produktów. Wreszcie, będą miały dostęp do prywatnych wydarzeń, gdzie będą mogły spotkać się z innymi członkami programu i uzyskać porady od ekspertów na temat najlepszych praktyk biznesowych.

Growth Stage Startup Program

Growth Stage Startup Program firmy Scaleway to współpraca ograniczona do roku. W tym okresie startupy otrzymują do 36 000 euro w postaci kredytów do wykorzystania w chmurze, oraz wsparcie techniczne przez cały czas, aby móc w pełni korzystać z infrastruktury i móc poświęcić swój czas na inne sprawy. Ponadto, przez cały ten okres, Lider Programu i dedykowany Account Manager towarzyszą startupom krok po kroku, odpowiadając na ich pytania.

Wśród zalet programu Growth Stage są również: obecność na blogu i kontach w mediach społecznościowych oraz możliwość wykorzystania siły sieci Scaleway do dzielenia się najświeższymi wiadomościami i ogłaszania premier swoich produktów. Możliwy jest również udział w dedykowanym odcinku podcastu w serii „Startup Stories with Scaleway”, a także dostęp do prywatnych wydarzeń, gdzie wybrane firmy mogą spotkać się z innymi członkami programu i uzyskać porady od ekspertów na temat najlepszych praktyk biznesowych.

Wsparcie w trudnych czasach

Oba programy zostały uruchomione w trudnym 2020 roku jako wsparcie dla startupów w ciężkich czasach. Przeznaczony dla startupów, które podzielają te same wartości i przedsiębiorcze DNA.

– Naszym obowiązkiem jest być pozytywną siłą w społeczeństwie i wspólnie projektować nowe systemy dla lepszej przyszłości – mówi Yann Lechelle, CEO Scaleway. – Zobowiązujemy się do zasilania naszej szybko rozwijającej się globalnej infrastruktury cyfrowej w inteligentniejszy, bardziej odpowiedzialny i odnawialny sposób, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi i wynikającymi z nich dysproporcjami gospodarczymi. Chcemy zadedykować tę specjalną edycję Greentech Startup Programs startupom, które podzielają tę samą wizję i wartości. Firmom, które będą orędownikami naszej ekologicznej transformacji.

Szeroki wachlarz usług wsparcia dla startupów będzie dostosowany do konkretnych potrzeb każdego uczestnika. Od indywidualnych sesji z ekspertami, przez sesje robocze z rówieśnikami, po seminaria internetowe, rozwiązania chmurowe i szkolenia IT, wszystko będzie koncentrować się na skalowaniu odnoszących sukcesy startupów Greentech na całym świecie.

Startupy mogą wysyłać zgłoszenia do 15 października 2021 roku pod tym linkiem.