ScatchApp wygrywa Startup Weekend w Szczecinie

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Niedawno zakończył się pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstało 10 nowych projektów internetowych i mobilnych. Potrójnym zwycięzcą imprezy jest startup ScatchApp, który wygrał w głosowaniu jury, mentorów oraz publiczności.

Niedawno zakończył się pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Podczas 54h warsztatów powstało 10 nowych projektów internetowych i mobilnych. Potrójnym zwycięzcą imprezy jest startup ScatchApp, który wygrał w głosowaniu jury, mentorów oraz publiczności. Jury wyróżniło też projekt Sportfolio.


Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Celem Startup Weekend  jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca oraz zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie.

ScatchApp pozwala w prosty sposób przekształcić szkice interfejsu/mockupy do postaci cyfrowej –  wystarczy zrobić zdjęcie telefonem aby móc później dowolnie edytować szkic/mockup za pomocą komputera. Prototyp aplikacji został stworzony w kilkanaście godzin podczas Startup Weekendu w Szczecinie, a teraz pracujemy nad wersją betamówi Michał Łyczek pomysłodawca zwycięskiego projektu

Startupy oceniało jury złożone z Rafała Hana z HanBright, Pauli Marttili z Seedcampa, Sebastiana Kwietnia z Epic Ventures, Arka Hajduka ze Speedup Venture Capital Group, Michała Olszewskiego z LMS Invest oraz tajemniczego inwestora z Doliny Krzemowej. Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymały też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Sukces Startup Weekendu w Szczecinie pokazał że po obu stronach granicy nie brakuje kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast trzymać pomysły w szufladach. Udało nam się zebrać w jednym miejscu  programistów, grafików i marketingowców tworzących innowacyjne projekty, co zainteresowało nawet inwestorów z Doliny Krzemowej. Będziemy dalej pomagać startupom przez stworzenie NetVC – sieci mentorów i międzynarodowych inwestorów, którzy chcą wspierać europejskie projekty internetowe/mobilnemówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

W imprezie wzięło udział ponad 60 uczestników, głównie z Polski i Niemiec – programistów, specjalistów od biznesu/marketingu i grafików. Organizatorami Startup Weekendu w Szczecinie byli Fundacja Netcamp i Startup Foundation a sponsorami Microsoft BizSpark, Allegro, Lemon Demon, Miasto Szczecin, Consileon oraz Startup Bootcamp.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy pracowali w zespołach żeby rozwinąć swój pomysł przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia każdy z uczestników miał 90 sekund na przedstawienie pomysłu i przekonanie do niego innych. Potem nastąpiło tworzenie zespołów aby zebrać co najmniej 2 osoby wymagane do pracy nad startupem.

W sobotę zespoły ruszyły do pracy, przygotowując plan projektu i zaczęły go realizować. Startupy mogły też liczyć na pomoc ponad 20 doświadczonych mentorów. W niedzielę po południu nastąpiło rozliczenie z wykonanej pracy oraz prezentacje startupów przed jury, które wybrało najlepsze projekty Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

źródło: informacja prasowa