SCFO rozpoczyna rewolucję na rynku rozliczeń B2B. Chce uwolnić miliardy złotych zablokowane w zobowiązaniach

Dodane: 25.07.2018

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

88% średnich i dużych firm w obliczu niskich stóp procentowych i sporej nadpłynności zadeklarowało, że poszukuje alternatywy dla depozytów finansowych. SCFO chce rozwiązać ten problem i efektywniej zarządzać gromadzonymi nadwyżkami.

Pomoże również mniejszym firmom w problemach z zatorami płatniczymi.

fot. unsplash.com

Stworzona przez SCFO Platforma transakcyjna umożliwia generowanie zysku z nadwyżek gotówki oraz posiadanych zobowiązań. Dzięki temu korzystające z niej firmy mają możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnej stopy zwrotu z kapitału własnego, przy zerowym ryzyku operacyjnym. Przedsiębiorstwo korzystające z Platformy samo kontroluje ilość gotówki przeznaczoną do obrotu, a także oczekiwaną stopę zwrotu. Dzięki temu poprawia się jego bilans oraz kondycja całego łańcucha dostaw, ponieważ skorzystają na tym także dostawcy produktów i usług.

Zmiana statusu quo w rozliczeniach

Dostawcy, często będąc małymi przedsiębiorstwami, zmagają się z opóźnieniami płatności prowadzącymi do utraty płynności finansowej. Korzystając z Platformy SCFO, będą mieli oni pełną kontrolę tego, które faktury mają zostać opłacone wcześniej, w zamian za niewielkie dyskonto. Skróci to czas odzyskiwania kapitału obrotowego ulokowanego w przedmiocie sprzedaży czy wykonanej usłudze.

Korzystanie z platformy to także kolosalna oszczędność czasu dla odbiorców, podczas dynamicznego negocjowania przyspieszonych terminów płatności z każdym kontrahentem, w licznym łańcuchu dostaw. Jak podkreślają twórcy, eliminuje to potrzebę chronicznych, telefonicznych lub mailowych ustaleń między firmami i działanie z dużo większą efektywnością.

– W naszym podejściu do rynku kwestionujemy obecny status quo w rozliczeniach między przedsiębiorstwami. Rzuciliśmy sobie wyzwanie, aby zmienić świadomość i podejście związane z regulowaniem zobowiązań przez polskie firmy. Patrząc na rynek rozliczeń B2B chcieliśmy podejść do problemów, z którymi od lat zmagają się obie jego strony, w inny sposób – mówi Mateusz Obuchowski, CEO SCFO.

Maksymalne korzyści przy minimalnych procedurach

Misją SCFO jest wzmacnianie relacji między kontrahentami poprzez pominięcie takich pośredników, jak banki i firmy faktoringowe. Zaimplementowany algorytm akceleracji płatności wykorzystuje potencjał nadwyżek na depozytach, jakie mają przedsiębiorstwa, ograniczając przy tym biurokrację i procedury negocjacyjne do minimum. Dodatkowo rozwiązanie opracowane przez SCFO nie wyklucza mniejszych kontrahentów przez niewielkie obroty w relacjach z większymi partnerami. Stworzona Platforma SCFO umożliwia negocjacje przyspieszonych terminów płatności każdej firmie w łańcuchu dostaw na takich samych warunkach.

– Wierzymy, że to rozwiązanie poprawi sytuację małych firm cierpiących z powodu zatorów płatniczych, poprawiając ich płynność finansową i zwiększając szanse utrzymania na rynku. Umożliwiamy im szybki, pozbawiony biurokracji i niedrogi dostęp do kapitału. Jednocześnie większym przedsiębiorstwom oferujemy intratne rozwiązanie efektywnego zarządzania swoimi nadwyżkami finansowymi – dodaje Obuchowski.

To nie koniec rewolucji

– Dalsze plany rozwoju zakładają wykorzystanie ogromnych możliwości, jakie daje unijna dyrektywa PSD2 i wprowadzenie na rynek innowacyjnego sposobu rozliczeń B2B. Chcemy uruchomić pełną automatyzację w płatnościach, aby ich przyspieszone rozliczenia były jeszcze łatwiejsze. Zmienimy istniejące relacje w zautomatyzowany ciąg procesów. Urzeczywistnienie tego będzie jednak możliwe dopiero po wprowadzeniu na rynku standardu polishAPI – tłumaczy Robert Kozłowski, współzałożyciel SCFO odpowiedzialny za bezpieczeństwo IT.

Twórcy platformy zaznaczają, że korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne, intuicyjne i komfortowe, a przy tym nie wiąże się z żadnymi opłatami. SCFO w ten sposób chce jednej stronie transakcji zapewnić dostęp do kapitału bez opóźnień, dodatkowych umów i kosztów, a drugiej możliwość zainwestowania nadwyżki oraz spłatę należności w terminie.

Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej: www.scfo.pl