Schowaj trenera personalnego do kieszeni – Kumu

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Dbanie o zdrowie fizyczne i zgrabną sylwetkę w ostatnich czasach stało się wyjątkowo popularne. To rosnące zainteresowanie sportem pomaga wypromować się trenerom personalnym, których przybywa. Nie brakuje również technologicznych rozwiązań w tym zakresie, przykładem jest aplikacja Kumu.

Ćwicz razem ze smartfonem

Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań wspierających sportowców. Jednym z nich jest Kumu. Stworzona przez Jake’a Steinfelda, amerykańskiego eksperta fitnessu, aplikacja ma pomagać osobom dbającym o zdrowy tryb życia w dobraniu odpowiedniego sposobu odżywiania, ćwiczeń oraz tworzeniu pozytywnych nawyków. Jak zapewnia zespół stojący za startupem, osiągnięcie pozytywnych rezultatów ma być łatwiejsze, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z trenerem.

Kumu jest pomostem łączącym osoby uprawiające sport a coachem udzielającym wskazówek. Użytkownicy aplikacji korzystając ze smartfonów mogą kontaktować się trenerem personalnym pisząc wiadomości tekstowe, nawiązując połączenia wideo oraz biorąc udział w czacie. Chcąc mieć dostęp do pełnej funkcjonalności platformy należy zarejestrować się, a w kolejnym kroku czekać aż Kumu przypisze internaucie trenera.

Brak ci sił? Zadzwoń

Podczas pierwszej rozmowy z indywidualnym nauczycielem, użytkownik aplikacji wspólnie z instruktorem określa cele i plan treningowy. Mając opracowaną osobistą strategię działania, sportowiec samodzielnie wykonuje ćwiczenia, a następnie raportuje trenerowi jakie czynności podjął w danym dniu. Do tego służą wiadomości tekstowe, dzięki którym również można przesyłać zdjęcia np. posiłków. Kiedy sportowiec cierpi na brak energii i zapału do ćwiczeń, może odbyć inspirującą wideorozmowę ze specjalistą z zespołu Kumu.

Dodatkowym elementem mającym zmotywować osoby ćwiczące do podjęcia wysiłku jest uczestniczenie w grupie sportowców. Jest to społeczność tworzona przez użytkowników Kumu, którzy publikują wewnątrz aplikacji komunikaty dotyczące ich osobistych aspiracji sportowych oraz dotychczasowych sukcesów. Obserwujący te informacje internauci mogą dodawać pozytywne komentarze i wspierać kolegów w osiąganiu lepszych efektów. Chcąc ćwiczyć razem ze społecznościom Kumu, należy spodziewać się miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 20 dolarów.

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem