Scope Fluidics powołuje światowej klasy Komitet Doradczy, który przyspieszy dalszy dynamiczny rozwój firmy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Scope Fluidics ma przyjemność ogłosić powołanie Komitetu Doradczego – światowej klasy specjalistów z zakresu diagnostyki, mikrobiologii i zakażeń bakteryjnych, a zarazem doświadczonych i odnoszących sukcesy komercyjne przedsiębiorców, którzy wspomogą spółkę w dalszym dynamicznym rozwoju.

Zaproszenie do Komitetu przyjęli:

– Dr Vincent Linder, założyciel startupu diagnostycznego Claros Diagnostics, wydzielonej w ramach Uniwersytetu Harvarda spółki technologicznej, sprzedanego inwestorowi branżowemu za ponad 50 mln USD. Dr Linder jest ponadto autorem ponad 300 patentów w zakresie technik mikroprzepływowych i diagnostyki przyłóżkowej;

– Dr David Wareham, światowej klasy mikrobiolog kliniczny z renomowanego londyńskiego Uniwersytetu Queen Mary i największego w Londynie laboratorium mikrobiologicznego, posiadający ogromne doświadczenie w diagnostyce, leczeniu oraz badaniach naukowych nad zakażeniami bakteryjnymi;

– Sarai Kemp, izraelska specjalistka w dziedzinie rozwoju startupów w obszarze biotechnologii i life sciences, z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu finansowania, komercjalizacji i sprzedaży projektów oraz prowadzeniu startupów w środowisku międzynarodowym.

Zadaniem Komitetu będzie w szczególności opiniowanie i wydawanie rekomendacji dla zarządu co do obecnych i przyszłych projektów biotechnologicznych realizowanych przez Scope Fluidics. Ponadto przedstawiciele Komitetu będą służyć spółce swoimi kontaktami wśród globalnych producentów rozwiązań z zakresu med-tech, laboratoriów i klinik, a także instytucji finansowych wspierających projekty w tym obszarze. Komitet będzie także czuwać nad realizacją strategii Scope Fluidics, służyć radą i pomocą zarządowi w zakresie najnowszych rozwiązań i technologii pojawiających się na rynku, tudzież w obszarze badań naukowych.

Powołanie Komitetu Doradczego jest ważnym elementem w rozwoju naszych projektów. Nasze projekty zainteresowały uznane międzynarodowe autorytety. Komitet będzie pomagał nam w ustalaniu strategii – w celu wzmocnienia zdolności identyfikowania obszarów wzrostu oraz transferu specjalistycznej wiedzy. Fakt przyjęcia zaproszenia do Komitetu Scope Fluidics przez tak uznane na świecie autorytety ma dla nas znaczenie nie tylko wizerunkowe – jako dowód wiary tychże specjalistów w przedsięwzięcie biznesowe – ale przede wszystkim wymierne – w postaci szybkiego transferu know-how z najcenniejszych dostępnych źródeł. Jesteśmy przekonani, że ich zaangażowanie podnosi szanse na realizację strategicznych planów Spółki – komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Scope Fluidics S.A.