Scuba capsule – nurkuj z iPhone'm

scuba capsule nurkuj z iphonem
Udostępnij:
Dziś przedstawiamy Wam startup, który pozwoli na szersze korzystanie z iPhone'a w bardzo niecodziennym miejscu, bo... pod wodą. Scuba capsule to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest nagrywanie filmów w jakości HD czy pomiar temperatury za pomocą iPhone'a podczas nurkowania.

Dziś przedstawiamy Wam startup, który pozwoli na szersze korzystanie z iPhone'a w bardzo niecodziennym miejscu, bo... pod wodą. Scuba capsule to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest nagrywanie filmów w jakości HD czy pomiar temperatury za pomocą iPhone'a podczas nurkowania.

W skrócie: Scuba capsule to kapsuła na naszego smartphona, wykonana z solidnego aluminium oraz posiadająca kuloodporne szkiełko mineralne, przez które widzimy nasz wyświetlacz. Dzięki kapsule możemy korzystać z funkcjonalności iPhone'a, który za pomocą autorskiej aplikacji pozwala m.in. na nagrywanie filmów w HD, kontrolowanie poziomu tlenu w butli czy też na relaksowanie się poprzez słuchanie muzyki na słuchawkach.

O projekcie, który był prezentowany na prestiżowych targach DEMA SHOW 2011 w Orlando, rozmawialiśmy z Marcinem Michelem, CEO Utmost Tech:

Czym dokłanie jest Scuba Capsule?

Scuba Capsule to połączenie najlepszego na świecie urządzenia multimedialnego, za jakiego powszechnie uznaje się iPhone'a, z najbardziej wszechstronnym komputerem nurkowym. Całość zamknięta jest w obudowie, której wytrzymałość przewyższa możliwości wyczynowych nurków, a łatwość obsługi, wszechstronna funkcjonalność i intuicyjny design pozwala nawet początkującym nurkom w znacznym stopniu wzbogacić przygodę z nurkowaniem. Scuba Capsule dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu użytkownikowi i otwiera nowe możliwości, nigdy wcześniej nie eksplorowane w nurkowaniu rekreacyjnym, komercyjnym czy technicznym.

Scuba Capsule zawiera pełen zestaw czujników i modułów elektronicznych koniecznych do pozyskania danych takich jak głębokość czy ciśnienie powietrza w butli, które to dane niezbędne są do obliczania czasów dekompresji i innych krytycznych w nurkowaniu głębokościowym algorytmów. Dane te są przetwarzane przez oddzielny układ i wysyłane do iPhone'a, na którym uruchomiona jest aplikacja Scuba Capsule. Wyjątkowo wytrzymała konstrukcja obudowy i gruba hartowana szyba eliminują dostęp do ekranu dotykowego iPhone'a, tak więc przy projektowaniu interfejsu użytkownika zastosowano akcelerometry, co pozwoliło na wyeliminowanie jakichkolwiek przycisków. Obsługa Scuba Capsule polega na puknięciu palcem w dany bok obudowy, co jest wygodne nawet przy użyciu neoprenowych rękawiczek nurkowych, które skutecznie utrudniają obsługę standardowych komputerów nurkowych.

Czy istnieją już podobne rozwiązania?

Aktualnie na rynku obserwujemy brak podobnych rozwiązań. Podczas targów DEMA w Orlando widzieliśmy prototyp urządzenia Dive Phone, który również oparty jest o użycie telefonu jako integralnej części komputera nurkowego, jednak design Dive Phone'a zdecydowanie nie wzbudził zainteresowania w branży. Dive Phone powstaje od 3 lat i został daleko w tyle za rozchwytywaną kapsułą firmy Utmost Tech.

Kto stoi za tym projektem i skąd pomysł na stworzenie tej nadzwyczajnej kapsuły na iPhone'a?

Główni twórcy i pomysłodawcy Scuba Capsule to Marcin Michel i Jakub Goryszewski. Scuba Capsule to produkt, który powstał w odpowiedzi na brak dobrej jakości urządzeń multimedialnych i komputerów nurkowych na rynku, a wręcz brak jakichkolwiek wszechstronnych urządzeń elektronicznych do zastosowania pod wodą. Scuba Capsule to produkt, który przez długie miesiące nieustannie podlegał wielokrotnym modyfikacjom i ulepszeniom, testowany przez grupę instruktorów nurkowych, divemasterów, nurków komercyjnych i technicznych, oraz pasjonatów nurkowania z Polski i USA.

Marcinowi dziękujemy za udzielenie wywiadu i życzymy sukcesów!