Sebastian Kulczyk ogłosił drugą edycję akceleratora InCredibles. Do udziału zaprasza startupy healthtech, fintech i cybersecurity

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

W drugiej edycji InCredibles wezmą udział startupy z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Będą one walczyć o spersonalizowany program mentorski oraz bezzwrotne granty wysokości 50 tysięcy dolarów.

fot. FB InCredibles 2017

Inicjator programu InCredibles i CEO Kulczyk Investments, Sebastian Kulczyk, zapowiedział, że szczególną uwagę poświęci spółkom z obszarów healthtech, fintech i cybersecurity, ale na specjalne wyróżnienie mogą liczyć również projekty oparte o blockchain. 

We współpracy z Business Linkiem, Campus Warsaw, IBM oraz Fundacją Startup Hub Poland będzie szukał w Europie Środkowo-Wschodniej startupów, które ukończyły fazę MVP, brały udział w co najmniej jednym akceleratorze lub dotarły do etapu user and revenue traction i dysponują prototypem nowego produktu lub usługi, mają sprawdzony team i są gotowe na rozwój międzynarodowy.

Finał programu będzie miał miejsce we wrześniu. Zostanie do niego zaproszonych 10 startupów, spośród których doświadczone jury wybierze 5 laureatów, którzy będą uczestniczyć w 6-8 tygodniowej, autorskiej akceleracji.

Zwycięzcy otrzymają bezzwrotne granty o wysokości 50 tysięcy dolarów, ale to nie wszystko. Przede wszystkim jednak dostaną kontakty, doświadczenie mentorów i ekspertów oraz wymierne wsparcie we wspólnym budowaniu wartości. Szczegółowy program akceleracji zakłada warsztaty z mentorami z Doliny Krzemowej, spotkania z ekspertami z Singularity University, odwiedziny w Campus London, konsultacje z inwestorami oraz liczne ćwiczenia ze specjalistami z każdego obszaru działalności firmy. Laureaci wezmą udział w warsztatach z księgowości, prawa, polityki kadrowej, public relations, marketingu i sprzedaży.

Startupy, które chcą wziąć udział w programie InCredibles, mogą zgłaszać swoje kandydatury do końca sierpnia 2018 roku poprzez stronę www.incredibles.pl