Sebastian Kulczyk zainwestował w polsko-brytyjski startup Archdesk

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Polsko-brytyjski startup Archdesk zakończył właśnie z sukcesem pierwszą rundę finansowania. Pozyskał 4.3 miliona złotych od funduszu Manta Ray VC Sebastiana Kulczyka, czeskiego funduszu Credo Ventures oraz polskiego Data Ventures.

– Inwestycja pomoże nam zwiększyć zespół sprzedażowy w Wielkiej Brytanii oraz zespół techniczny i operacyjny w Krakowie. Produkt świetnie się sprawdza u świadomych digitalizacji klientów, jednak nadal musimy inwestować w edukację tej branży”. – mówi Michał Mojżesz, CEO Archdesk. – „Sukces tej rundy finansowania to w dużej mierze efekt naszej akceleracji w InCredibles Sebastiana Kulczyka, to jedyny program, do którego aplikowaliśmy. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że trafiliśmy w dziesiątkę – dodaje Michał Mojżesz.

Archdesk tworzy unikalne oprogramowanie dostępne w chmurze dla firm budowlanych i produkcyjnych, które pozwala uporządkować procesy w firmie – od działu sprzedaży, przez dział zakupów, zarządzania pracownikami, projektami, skończywszy na księgowości i stanach magazynowych.

– Nasza strategia jest prosta. Wspieramy spółki z globalnym potencjałem rozwoju, a więc kluczowym kryterium oceny projektów jest ich skalowalność –  podkreśla Sebastian Kulczyk, twórca programu InCredibles.

Archdesk rozpoczął działalność pod koniec 2016 roku i od tego czasu zdobyła zaufanie licznych partnerów, głównie w Wielkiej Brytanii. W tym roku planuje ekspansję na rynek Polski i resztę Europy środkowo-wschodniej. 

– Rok 2019 będzie dla nas ciekawy pod kątem inwestycji w produkt. Pracujemy nad projektem badawczo-rozwojowym mającym na celu pomoc w kontroli pracowników i zasobów, oraz przewidywanie opóźnień na budowie – dodaje Michał Mojżesz.

Start-up Archdesk jest jednym z pierwszych finalistów programu akceleracyjnego Sebastiana Kulczyka InCredibles.