Secret Service powraca dzięki crowdfundingowi

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Legendarny miesięcznik o grach komputerowych powraca po 13 latach nieobecności na rynku. Na portalu PolakPotrafi.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy mająca na celu reaktywację Secret Service. Twórcy magazynu zwrócili się do internautów z prośbą o wsparcie.

W czerwcu tego roku dziennikarze tworzący Secret Service ogłosili, że magazyn zostanie reaktywowany. 15 lipca 2014 roku wystartowała akcja crowdfundingowa, której celem było zebranie 93 000 złotych. Dobę później na koncie było już 120% założonej kwoty, a koniec akcji zaplanowany jest na 28 sierpnia 2014 roku. Jaki będzie ostateczny rezultat akcji?

Na zdjęciu: Robert Łapiński “Łapusz”, Waldemar Nowak “Pegaz” i Piotr Mańkowski “Micz”, źródło: PolakPotrafi.pl

Na portalu polakpotrafi.pl twórcy deklarują nowe pomysły, formułę i świetne nastroje, a także „stary, dobry klimat”. We wskrzeszonej odsłonie magazynu mają pojawiać się recenzje nowych gier, ale także nostalgiczne powroty do starych materiałów i tematy popkulturowe. Pismo będzie jednak kwartalnikiem, a legendarna załoga zostanie zasilona przez kolejnych fanów gier.

Twórcy Secret Service jako nagrody za wsparcie akcji croudfundingowej wyznaczyli drukowane egzemplarze magazynu, którego pierwszy numer po wskrzeszeniu ma ukazać się jeszcze we wrześniu. Akcję do tej pory wsparło 1640 osób. Najliczniejsza grupa – 552 wspierających – wybrała nagrodę o symbolicznej nazwie “Legendo trwaj!”.

W latach 1993 – 2001 ukazało się 95 numerów magazynu. Jego nakład sięgał aż 200 tysięcy egzemplarzy. Secret Service był prekursorem w wielu dziedzinach – redaktorzy jako pierwsi w Polsce wyjeżdżali na wystawy przemysłu gier komputerowych oraz publikowali treści związane z japońską kulturą, mangą i anime.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem