SEEDiA pozyskała inwestora. bValue zainwestuje w startup do 3 mln złotych

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Fundusz inwestycyjny bValue zainwestuje w polski startup SEEDiA do trzech milionów złotych. Założyciele projektu chcą pozyskane środki przeznaczyć na dalszy rozwój produkcji ławek solarnych. Wśród partnerów bValue jest m.in. Rafał Brzoska, Prezes Integer, twórca Paczkomatów.

Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Turski, co-founder bValue, Artur Racicki i Piotr Hołubowicz – założyciele SEEDiA oraz Maciej Balsewicz, CEO bValue

– Wybraliśmy bValue ze względu na doświadczenie funduszu w sektorze, w którym się poruszamy oraz szeroką sieć kontaktów. Niewiele jest funduszy znających się na budowie hardware’u i potrafiących efektywnie wesprzeć startupy w dziedzinie produkcji i logistyki – mówi Piotr Hołubowicz, założyciel SEEDiA. Wraz z Arturem Racickim projektuje i tworzy inteligentne urządzenia infrastruktury miejskiej zasilane panelami solarnymi takie jak ławki, standy, przystanki i meble. Na rozwój swojego biznesu potrzebowali środków.

Wpisani w ideę smart city

Te pozyskali od funduszu inwestycyjnego bValue, którego członkiem jest m.in. Rafał Brzoska, Prezes Integer. To do niego odezwali się założyciele SEEDiA i przedstawili mu swój pitch deck. Przekonywali w nim, że tworzą ekologiczne urządzenia, wyposażone w moduły do ładowania np. smartfonów, moduł Wi-Fi, czujniki smogu, ekrany czy moduły z dźwiękiem. Jak twierdzą, ich projekt estetyką i funkcjonalnością „wpisuje się w ideę smart city i już ułatwia życie mieszkańcom kilku miast w Polsce”.

Spółka posiada 5 linii wzornicznych swoich rozwiązań, każdą dopasowaną do sektoru klientów, do których jest kierowana. Za swoje rozwiązania otrzymała międzynarodowe nagrody: Człowiek roku za promowanie OZE, Firma roku za promowanie OZE, Innovator roku, czy 15. miejsce w rankingu kreatywnych w biznesie Brief. – SEEDiA była obecna również na GMIS Summit w Abu Dhabi na specjalne zaproszenie organizatorów, czy na Hanower Messe, reprezentując region Małopolski – dodaje Hołubowicz.

Mocny i funkcjonalny produkt

Dlaczego fundusz bValue zdecydował się zainwestować właśnie w ten startup? – SEEDiA ma przede wszystkim mocny produkt, który cechuje się dobrym designem i funkcjonalnością. Zanim na dobre rozpoczęli produkcję już mieli pełny portfel zamówień. Według nas również wyróżnia się zespół (m.in. produktowiec + sprzedawca jako founderzy), poparty doświadczeniem w danym sektorze oraz biznesie – mówi Maciej Balsewicz, CEO w bValue. Cały proces od pierwszego spotkania do podpisania termsheetu trwał ok. miesiąca.

Członkowie funduszu chcą wspierać spółkę swoją wiedzą i kontaktami w Polsce i zagranicą. – Jesteśmy też w stanie pomóc takiej młodej firmie w organizacji kluczowych funkcji, mam tutaj na myśli, produkcja, sprzedaż oraz raportowanie zarządcze – dodaje Maciej Balsewicz. W ciągu kolejnych 12 miesięcy SEEDiA zamierza zainstalować w Polsce ok. 300 urządzeń. Inwestycja bValue pozwoli firmie na rozwój nowych produktów, rozwój istniejących mocy produkcyjnych, a także wparcie działań sprzedażowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem