Sellbox – sprzedaż plików tak łatwa, jak ich udostępnianie

Dodane: 17.07.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Wielu z nas, z racji wykonywanej pracy lub też w wyniku realizowania własnych pasji tworzy wiele plików. Nigdy wcześniej zwykli użytkownicy nie mieli tak ułatwionego dzielenia się efektami swojej pracy jak teraz, w dobie Facebooka czy Twittera. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Wielu z nas, z racji wykonywanej pracy lub też w wyniku realizowania własnych pasji tworzy wiele plików. Nigdy wcześniej zwykli użytkownicy nie mieli tak ułatwionego dzielenia się efektami swojej pracy jak teraz, w dobie Facebooka czy Twittera. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Sellbox to narzędzie, dzięki któremu sprzedaż plików jest tak szybka i prosta jak dzielenie się nimi.

Od czasu do czasu dzielimy się nimi ze znajomymi, ci dalej przekazują je swoim znajomym
i tak dalej. W efekcie wynik naszej pracy bardzo szybko trafia do dużej ilości osób. Co by było gdyby równie szybko można było sprzedać stworzone przez nas pliki?

Na stronie SellboxHQ.com użytkownik dostaje specjalny link do wybranego pliku z jego konta Dropbox (bardzo popularna aplikacja do przechowywania kopii swoich plików
w bezpiecznym miejscu, w tak zwanej chmurze). Może on udostępnić ten link na forach tematycznych, na swoim blogu, albo wśród znajomych z branży, którzy po kliknięciu w niego, zobaczą stronę z ustawionym przez użytkownika opisem, miniaturką i ceną. Z tego miejsca zainteresowane osoby mogą od razu kupić wybrany plik. Po kliknięciu w przycisk “Chcę to!”, kupujący zostanie przekierowany do okna płatności. Cały proces przebiega bardzo sprawnie. Dzięki integracji z tak silnymi zagranicznymi markami jak Dropbox i PayPal użytkownicy mogą mieć pewność, że cała transakcja pomiędzy sprzedającym, a kupującym będzie dla jej uczestników bezpieczna.

Usługa jest dostępna bez żadnych dodatkowych opłat miesięcznych zarówno dla osób, które sprzedają jeden plik, jak i ich całe kolekcje. 91% wartości transakcji wędruje na konto sprzedającego. Pozostałe 9% stanowi kwotę prowizji, z której część zostaje przekazana na pokrycie kosztów transferów bankowych.

Projekt Sellbox tworzony jest przez Daniela i Piotra. Daniel jest programistą z bardzo dużym bagażem doświadczeń w zakresie tworzenia aplikacji internetowych i budowania zespołu programistów. Piotr ma doświadczenie w projektowaniu przyjaznych witryn internetowych i aplikacji mobilnych dla klientów z całego świata, zebrane w jego dwóch poprzednich firmach.

źródło: informacja prasowa