SentiOne pozyskało 2 miliony złotych na dalszą ekspansję Europy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma SentiOne monitorująca opinie w internecie w 9 krajach europejskich podpisała umowę inwestycyjną z funduszem Augere Business Angels Network. W ramach inwestycji spółka otrzyma kwotę 2 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na rozszerzenie działalności SentiOne oraz na wprowadzanie narzędzia na kolejne rynki europejskie.

 

Od ponad 2 lat SentiOne dynamicznie się rozwija, konsekwentnie realizując strategię budowania najskuteczniejszego w Europie narzędzia do monitoringu internetu. Firma współpracuje dziś z ponad 750 markami na 9 rynkach europejskich. SentiOne monitoruje internet w: Polsce, Holandii, Czechach, Rumunii, Estonii, na Węgrzech, Litwie oraz Łotwie i Słowacji. Do grona klientów SentiOne należą miedzy innymi domy mediowe, agencje interaktywne, PR oraz marki takie jak: Samsung, Procter&Gamble, NIVEA, Unilever, Allegro, Allianz, Payback czy Orange.

– Otwieranie oddziałów w kolejnych europejskich krajach jest naturalną konsekwencją przyjętej przez nas strategii rozwoju. Naszym celem jest zbudowanie w ciągu najbliższych 3 lat pozycji lidera monitoringu internetu w Europie. W nadchodzącym roku planujemy rozszerzyć swoje usługi na: Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Bałkany oraz kraje nordyckie. Dodatkowo planujemy doinwestować biznes w Czechach, który już teraz rozwija się bardzo dynamicznie. Ale nowe rynki to nie wszystko co przygotowaliśmy dla naszych klientów. Nieustannie rozwijamy także naszą platformę. Wiosną ruszamy z nową funkcjonalnością na stronie, latem planujemy premierę kolejnej odsłony narzędzia nad którą pracujemy już od dłuższego czasu. Wprowadzone zmiany wyznaczą nowe standardy na rynku monitoringu internetu w Europie – komentuje Kamil Bargiel, Prezes Zarządu SentiOne.

Początki SentiOne związane są z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Politechniki Gdańskiej. To tam Bartosz Baziński i Michał Brzezicki, w ramach inżynierskiej pracy dyplomowej, stworzyli prototyp systemu pozwalający monitorować internet oraz automatycznie oznaczać wydźwięk opublikowanej w sieci wypowiedzi. Biznes plan projektu wygrał konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości organizowany przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Gdańskiej. Do swojego pomysłu założyciele przekonali fundusz zalążkowy Akcelerator Innowacji NOT, który wsparł projekt inwestycją kapitałową.

W 2014 roku SentiOne zostało wielokrotnie nagrodzone, zdobywając między innymi nagrodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie na Innowacyjny Projekt 2014, nagrodę Mikroprzedsiębiorca Roku 2014 w kategorii Start, nagrodę w konkursie Młody Przedsiębiorca Roku 2014 oraz wyróżnienie OVH podczas OVH World Tour 2014, gdzie zaprezentowano spółkę jako jednego z najbardziej innowacyjnych dostawców e-usług w Polsce. Spółka ma swoją siedzibę główną w Warszawie, natomiast Dział Innowacji zlokalizowany jest w Inkubatorze Starter w Gdańsku.