Serena Williams jest właścicielką funduszu Serena Ventures, który zainwestował już w ponad 30 firm o wartości 12 mld dolarów

serena williams jest wlascicielka funduszu serena ventures ktory zainwestowal juz w ponad 30 firm o wartosci 12 mld dolarow
Udostępnij:
Sportowcy coraz częściej interesują się światem startupowym. Inwestycje w młode projekty ma na swoim koncie Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Teraz branżę obiegła informacja, że znana tenisistka Serena Williams ujawniła, że jest założycielką i właścicielką funduszu o nazwie Serena Ventures.

Fundusz Serena Ventures posiada w swoim portfolio ponad 30 firm, których łączna wartość to ponad 12 mld dolarów. Wśród startupów, w które zainwestowała tenisistka są między innymi: Coinbase, Masterclass oraz Wave.

Serena Williams, jedna z najlepszych tenisistek na skalę światową udzielała się już w branży modowej oraz podejmowała się działań filantropijnych. Jak się okazuje od 2014 roku inwestuje również w startupy. Sportsmenka, o tym, że jest właścicielką funduszu Serena Ventures, poinformowała na swoim Instagramie. Do tej pory informacja ta była ukrywana przed opinia publiczną.

Fundusz tenisistki poszukuje projektów, które wykorzystują w sposób kreatywny ideę różnorodności. Do tej pory inwestował w startupy z róznych segmentów, między innymi: e-commerce, moda czy internetowe społeczności.

Williams zaiwestowała do tej pory między innymi w startup Coinbase (związany z rynkiem kryptowalut), platformę e-learningowa Masterclass oraz afrykański startup Wave zajmujący się finansami. Funduszem zarządza Alison Rapaport, która była wcześniej menedżerką ds. finansowania startupów w banku J.P. Morgan.