Serwis boomway.pl – doradca biznesowy online

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Serwis boomway.pl jest jedynym w Polsce, a w przyszłości chce być największym internetowym obiektywnym doradcą biznesowym w każdej świadomej biznesowo firmie z sektora MŚP.

Serwis boomway.pl jest jedynym w Polsce, a  w przyszłości chce być największym internetowym obiektywnym doradcą biznesowym w każdej świadomej biznesowo firmie z sektora MŚP. Na pytania odpowiadał pomysłodawca – Michał Konopka.


W jakim celu powstał Serwis boomway.pl?

Serwis boomway.pl powstał na bazie projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i został  wysoko oceniony przez rynek, w tym już setki Użytkowników, ogólnopolskie firmy doradcze, ogólnopolskie portale gospodarcze, które dziś są partnerami Serwisu boomway.pl. Celem projektu jest poprawa rentowności firm z sektora MŚP oraz optymalizacja ich kosztów poprzez podejmowanie racjonalnych decyzji biznesowych. Serwis boomway.pl jest jedynym w Polsce, a  w przyszłości chce być największym internetowym obiektywnym doradcą biznesowym w każdej świadomej biznesowo firmie z sektora MŚP.

Na czym polega innowacyjność tego projektu?

Innowacyjność tego pomysłu polega na tym, że w momencie wysłania zapytania przez Użytkownika na każdy temat związany z prowadzeniem i rozwojem małego i średniego biznesu, otrzymuje on odpowiedź automatycznie a do 5 dni roboczych ekspert serwisu przygotowuje indywidualną analizę szytą na potrzebę klienta. To wszystko dzieje się na serwisie. Bez znaczenia jest tutaj położenie geograficzne firmy. To na analizie pogłębionej powinno firmie zależeć najbardziej, gdyż jest to rozwiązanie obiektywne, indywidualnie dopasowane do potrzeb danego Użytkownika. Wiedza biznesowa, którą serwis udostępnia (również bezpłatnie) w postaci analiz, pochodzi od ekspertów, praktyków gospodarczych, znawców danej dziedziny. Analizy mają na celu uświadomienie przedsiębiorcy optymalnego rozwiązania związanego z usługą zewnętrzną i pomoc w doborze odpowiedniej firmy zewnętrznej.

Jakiego typu pytania mogą zadawać użytkownicy?

Użytkownik może się zwrócić do eksperta praktycznie z każdym zapytaniem związanym z funkcjonowaniem i rozwojem małego i średniego biznesu (kredyt i leasing dla firm, fundusze unijne, usługi prawne, rynek NewConnect, tworzenie i pozycjonowanie stron WWW itd.). Przekazywana przez eksperta wiedza jest aktualna i przede wszystkim obiektywna, a jednocześnie dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy, gdyż w jej przygotowaniu pomaga kwestionariusz doprecyzowujący zapytanie. Efektem tych działań jest pomoc firmie w realizacji celu biznesowego bądź w rozwiązaniu problemu, z którym się boryka.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której przedsiębiorca napotyka problem z utrzymaniem płynności finansowej i potrzebuje zewnętrznego źródła finansowania. Gdyby chciał się zmierzyć z tym problemem sam, prawdopodobnie przeszukiwałby Internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Nie jest jednak w stanie odseparować informacji aktualnych i wiarygodnych od pozostałych. Dzięki Serwisowi boomway.pl, może otrzymać analizę z wybranej dziedziny w 100% aktualną, rzetelną i obiektywną. Jeśli zada pytanie z dotacji unijnych, otrzyma odpowiedź, w ramach którego programu może wnioskować o dotację. Jeśli zada pytanie z dziedziny „kredyt dla firm”, dowie się między innymi jakie warunki musi spełnić, żeby móc ubiegać się o kredyt, jaki jest optymalny dla niego możliwy okres kredytowania, szacunkowej wysokości oprocentowania i przedziału dodatkowych kosztów uzyskania kredytu na rynku Podobne informacje uzyska gdy zapyta o możliwość wzięcia leasingu.

Jaką wartość otrzyma Użytkownik poprzez opiekę ekspercką?

Przedsiębiorca nie będzie już musiał przeglądać ogromnych ilości informacji w Internecie szukając odpowiedzi na pytania natury biznesowej. Co więcej ma pewność, że wiedza biznesowa, którą otrzymuje od ekspertów jest rzetelna, aktualna i obiektywna. Minimalizuje w ten sposób ryzyko podejmowania błędnych decyzji biznesowych. Decydując się na współpracę z firmą zewnętrzną prawdopodobnie zbierałby oferty handlowe od poszczególnych firm i je analizował. Jednak oferty handlowe nie są dobrym źródłem informacji, ponieważ są subiektywne. Nasi eksperci przygotowują obiektywne analizy, dzięki którym przedsiębiorca nie da się już nabrać na pięknie wyglądające ulotki reklamowe. Zostanie poinformowany o wszystkich szczegółach takiej współpracy łącznie z przedziałem stawek na rynku za tego typu usługę.

Ponadto firma, która zdecyduje się na całoroczną opiekę ekspercką otrzyma certyfikat „Bezpiecznej Firmy”. To rozwiązanie skierowane jest do Małych i Średnich Przedsiębiorstw, firm świadomych, dobrze zarządzanych i nastawionych na rozwój. „Bezpieczna Firma” stanowi wsparcie dla właścicieli firm, kadry zarządzającej, menedżerów, kierowników oraz innych osób mających wpływ na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstwa. W ten sposób otrzymują oni stały dostęp do unikalnej fachowej wiedzy biznesowej. Firma świadoma zmieniających się warunków rynkowych i niemożliwości przewidzenia pewnych zdarzeń, otrzymuje ochronę na wypadek konieczności wprowadzenia zmian w firmie, zaplanowania inwestycji bądź rozwiązania bieżących problemów. Rzesza Ekspertów boomway.pl wspiera działania firmy prawie na każdym kroku jej działalności.

Agnieszka Gugała

źródło: informacja prasowa