Serwis Cinkciarz.pl w czołówce rankingu tygodnika Wprost

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Tygodnik „Wprost” opublikował ranking 200 największych firm w kraju. To kolejne zestawienie, w którym Cinkciarz.pl zajął wysoką pozycję. – Spółka przebojem wdarła się do grona największych przedsiębiorstw w Polsce – podkreśla redakcja.

To kolejne wyróżnienie, które otrzymała spółka z Zielonej Góry. Serwis wymiany walut online znalazł się na 15 pozycji.

Redakcja tygodnika „Wprost” uwzględniła w zestawieniu „spółki z rodzimym kapitałem, a więc takie, w których kontrolę sprawuje Skarb Państwa, polscy przedsiębiorcy prywatni lub które są własnością komunalną”. O miejscu na liście decydowała wartość przychodów ze sprzedaży uzyskana w 2014 r.

Czołówkę rankingu zdominowały firmy państwowe. Pierwsze trzy miejsca zajmują koncerny paliwowe: Orlen, PGNiG oraz Lotos. Dopiero na 14 pozycji pojawia się największa polska firma prywatna. To Polska Sieć Handlowa Lewiatan.

Tuż za nią, na 15 miejscu uplasował się kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. – Spółka przebojem wdarła się do grona największych przedsiębiorstw w Polsce – podkreśla Cezary Adamczyk, autor artykułu. Tylko w ub.r. jej przychody wzrosły o 20 proc. i dziś sięgają 8.5 mld zł. Cinkciarz.pl jest sponsorem m.in. piłkarskiej reprezentacji Polski oraz koszykarzy Stelmetu Zielona Góra.

W kwietniu spółka z grupy kapitałowej Cinkciarz.pl otrzymała Licencję Instytucji Płatniczej. Serwis wymiany walut będzie mógł z niej korzystać. – A to oznacza, że za jego pośrednictwem będzie ona zlecać przekazy i płatności na całym świecie – podsumowuje redakcja. Jak wyliczyli autorzy zestawienia, największe polskie firmy wygenerowały 38 proc. PKB, czyli 660 mld zł.

W maju prestiżowy ranking, czyli zestawienie przedsiębiorstw o najwyższej dynamice rozwoju, publikowała także „Rzeczpospolita”. W przygotowanym przez dziennik zestawieniu „Lista 500” Cinkciarz.pl zajął 27 miejsce spośród wszystkich przedsiębiorstw i drugą pozycję w kategorii prywatnych firm z polskim kapitałem.

fot. pixabay.com