Shares pozyskał 40 mln dolarów. Pomoże rodzinom realizować wspólne inwestycje

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Shares pozyskał 40 mln dolarów. Pomoże rodzinom realizować wspólne inwestycje

Udostępnij:

Shares, europejski fintech z siedzibą w Paryżu, zebrał 40 mln dolarów. Pozyskany kapitał przeznaczy na ekspansję na rynki w regionie CEE – w tym również Polskę, gdzie jego zespół już liczy ponad 60 osób.

Shares umożliwia przyjaciołom i rodzinie wspólne inwestowanie, dzielenie się transakcjami i omawianie strategii inwestycyjnej w jednej aplikacji. Na jej rozwój zespół Shares pozyskał 40 mln dolarów.

– Jestem bardzo dumny z zespołu, który budujemy. W ciągu kilku miesięcy dołączyło do nas 150 ekspertów z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wspólnie tworzymy Shares, nową kategorię aplikacji do inwestowania. Inspirujemy się własnymi doświadczeniami, jest dla nas jasne, że na rynku jest nisza. Chcemy usprawnić proces inwestowania i połączyć go z elementem społecznościowym, który radykalnie zmieni sposób, w jaki ludzie inwestują – mówi Benjamin Chemla, CEO i współzałożyciel Shares.

Na czele spółki w regionie CEE stanie Bartosz Czerkiesm, były pracownik Revolut, który dołączył do firmy jako General Manager CEE. Będzie on odpowiadał za rozwój startupu między innymi w Polsce, która jest jednym z kluczowych rynków spółki w Europie i została wybrana jako lokalna centrala.