Shaun Frankson podczas Impact fintech opowie, jak Plastic Bank zamienia odpady w waluty.

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Już 28 i 29 listopada br. w Łodzi odbędzie się konferencja Impact fintech’18. Jednym z prelegentów jest Shaun Frankson, współzałożyciel i CTO Plastic Bank – instytucji, która zamienia odpady z tworzyw sztucznych w kapitał.

źródło: twitter.com/ShaunFrankson

Podczas konferencji Impact fintech’18 spotkają się przedstawiciele najbardziej renomowanych instytucji finansowych i administracji publicznej, środowiska startupowe i akademickie oraz przedsiębiorcy, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości branży fintech w Polsce i na świecie.

Na konferencji wystąpi ponad 150 prelegentów, którzy podczas 10 ścieżek tematycznych opowiedzą o takich zagadnieniach jak m.in. sztuczna inteligencja, technologia blockchain, big data, platformy bankowości internetowej nowej generacji, pożyczki P2P czy rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo.

Założyciel Plastic Banku głównym prelegentem

Jednym z głównych prelegentów Impact fintech’18 jest Shaun Frankson, współzałożyciel i CTO Plastic Bank, który płaci ludziom za zbieranie odpadów z tworzyw sztucznych i następnie je recyklinguje. Celem założonej w 2013 roku w Vancouver w Kanadzie instytucji jest ograniczenie zanieczyszczania oceanów odpadami sztucznymi, jednocześnie pomagając społeczeństwu w krajach biedniejszych.

https://youtu.be/rNedCQ0MByQ

Co więcej, Plastic Bank zapewnia stałą, ponadprzeciętną stawkę za odpady z tworzyw sztucznych, co zachęca do ich zbierania. Osoby, które zbierają tworzywa sztuczne, mogą je wymienić na pieniądze, przedmioty lub usługi.

– Znaczna część tworzyw sztucznych pochodzi z krajów słabo rozwiniętych przy minimalnej infrastrukturze gospodarki odpadami, gdzie obywatele często przeżywają za mniej niż dolara dziennie. Wyzwanie polegało więc na zmianie postrzegania plastiku i uczynieniu go zbyt cennym towarem, aby po prostu wyrzucić go do zbiornika wodnego. Plastic Bank nagradza obywateli za zbieranie odpadów z tworzyw sztucznych i dostarczanie ich do lokalnych oddziałów. W zamian otrzymują nagrody, takie jak edukacja dla dzieci, żywność lub doładowania do telefonu.

Przekształcając obywateli w najbiedniejszych krajach świata w przedsiębiorców recyklingowych, Plastic Bank dąży zarówno do powstrzymania przepływu oceanicznego plastiku, jak i do wyciągnięcia miliony ludzi z ubóstwa na całym świecie – tłumaczy Shaun Frankson.

Instytucja zapewnia także lokalnym przedsiębiorcom możliwość zakładania i prowadzenia sklepu spożywczego dla ubogich, w którym odpady z tworzyw sztucznych są walutą. Plastik zebrany za pośrednictwem Plastic Bank jest poddawany recyklingowi i sprzedawany jako premium Social Plastic, dostępny na platformie blockchainowej stworzonej w ramach współpracy z firmą IBM i Cognition Foundry.

– Po 2016 roku, kiedy Plastic Bank z powodzeniem już udowodnił globalne zapotrzebowanie na Social Plastic i założył pierwsze systemy recyklingu tworzyw sztucznych na Haiti, byliśmy gotowi do działania na szeroką skalę. Dostaliśmy propozycję od Cognition Foundry, by stworzyć partnerstwa, w którym aplikacja i platforma Plastic Bank mogłyby zostać przekształcone na globalnie skalowalny system korporacyjny. Wówczas też nawiązaliśmy współpracę z IBM, by wykorzystać jedne z najlepszych dostępnych technologii i zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność naszej platformie – dodaje Shaun Frankson.

Shaun Frankson podczas konferencji Impact fintech’18 wystąpi w bloku tematycznym „Blockchain & cryptocurrencies” i opowie o zmianie plastikowych odpadów w walutę, by powstrzymać zanieczyszczenia oceanów.

Więcej informacji na temat wydarzenia Impact fintech’18 znajduje się na stronie.

Mam Startup jest partnerem medialnym wydarzenia.