Shoplo pozyskuje 3 mln złotych na rozwój AI dla e-commerce

Dodane: 09.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Nowy rok rozpoczął się bardzo owocnie dla Shoplo – polskiej platformy sklepowej i narzędzia do wielokanałowej sprzedaży. Firma pozyskała 3 miliony złotych od funduszu bValue. Środki zostaną przeznaczone na rozwój Shoplo Multichannel.

Na zdjęciu: Patryk Pawlikowski, CEO Shoplo

Shoplo Multichannel to platforma integrująca różne kanały sprzedaży i wykorzystująca Artificial Intelligence do dostarczania sprzedawcom spersonalizowanych wskazówek dla ich biznesów.

Rewolucja w świecie e-commerce

Shoplo działa już od 2013 roku. Do tej pory z narzędzia skorzystało już ponad 25 000 e-sprzedawców z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. Shoplo zaczynało jako platforma sklepowa, oferując swoim klientom możliwość stworzenia pięknego sklepu internetowego za pomocą kilku kliknięć. Firma wprowadziła przy tym wiele innowacji do swojego produktu – m.in. udostępniając pierwszy kreator sklepu internetowego w modelu drag&drop czy tworząc dodatki do sprzedaży w social mediach (przez Instagram czy Facebook).

Po kilku latach działania w branży i zbierania feedbacku od sprzedawców oraz po uczestnictwie w MassChallenge – największym akceleratorze biznesowym na świecie, Shoplo postanowiło znacznie rozszerzyć funkcjonalności swojego systemu. Jak mówi Patryk Pawlikowski, CEO Shoplo: zdaliśmy sobie sprawę, że mało kto sprzedaje wyłącznie przez sklep internetowy. To tylko jeden z kilku (a czasem nawet kilkunastu) kanałów, które wykorzystują sprzedawcy. Stworzyliśmy więc Shoplo Multichannel – zupełnie innowacyjną (i pierwszą na świecie) platformę do zarządzania sprzedażą z wielu kanałów w jednym miejscu. To narzędzie, które rozwiązuje realne problemy sprzedawców i ma szansę zmienić e-commerce na całym świecie.

To właśnie na wsparcie rozwoju tej platformy Shoplo planuje przeznaczyć większość pozyskanych funduszy. Pieniądze pozwolą szybko zintegrować kolejne kanały sprzedaży oraz zbudować AI dla ecommerce. Dzięki dostępowi do statystyk tysięcy sprzedawców z całego świata i danych z setek kanałów sprzedaży, Shoplo będzie w stanie udzielać sprzedawcom spersonalizowanych wskazówek na temat tego, jak mogą zmienić swoją ofertę, aby generować większe zyski, jakie kanały sprzedaży powinni wybrać, czy na jakich rynkach istnieje popyt na ich produkty.

Biznesowy dream-team inwestuje i wspiera

Środki na dalszy dynamiczny rozwój Shoplo pochodzą z funduszu bValue, którego inwestorami są znani polscy przedsiębiorcy m.in. Marian Owerko (założyciel Bakallandu i Delecty), Rafał Brzoska (założyciel i CEO Inpostu) oraz Tomasz Misiak i Tomasz Hanczarek (założyciele Work Service).

– Bardzo wierzymy w dynamiczny rozwój e-commerce, dla którego Shoplo dostarcza paliwo w postaci platformy do tworzenia sklepów internetowych dla małych i średnich firm. Do inwestycji przekonał nas bardzo dynamiczny wzrost przychodów Shoplo, a także potencjał związany z nowym produktem Multichannel, który istotnie zwiększa efektywność sprzedaży online – komentuje Maciej Balsewicz, CEO i współzałożyciel funduszu bValue.vc.

W związku z dynamicznym rozwojem produktu, Shoplo planuje w nadchodzących miesiącach mocno powiększyć swój zespół. Jeżeli chcesz dołączyć do firmy i razem z nimi zmieniać e-commerce na świecie, zajrzyj na stronę karier Shoplo, gdzie znajdziesz ich aktualne oferty pracy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem