Shopstory pozyskało inwestycję funduszu bValue

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Shopstory pozyskało inwestycję funduszu bValue

Udostępnij:

Shopstory – narzędzie, które pozwala osobom nietechnicznym budować wizualnie strony w headless e-commerce bez potrzeby programistów uzyskało wsparcie finansowe funduszu bValue na jeszcze szybszy rozwój produktu.

Shopstory został stworzony przez trójkę założycieli pod koniec 2020 roku (Andrzeja Dąbrowskiego, Marcina Nogala, Szymona Węsierskiego). Lata doświadczenia przy budowaniu e-commerce dla najbardziej wymagających globalnych marek takich jak Rolex, Blackroll, OuraRing, czy Hunter Boots przekuwają w produkt, które rozwiązuje problemy, które widzieli pośród swoich klientów.

Spółka pozyskała inwestycję funduszu bValue na etapie pre-product, jednak już na etapie PoC (proof of concept) spotyka się z zainteresowaniem globalnych marek D2C (direct to consumer), a także globalnych inwestorów.

Obecnie nowoczesny e-commerce to nie tylko lista produktów z opcją zakupu. Jest to bardziej forma inspirowania klientów, łączenia dużej ilości treści, zdjęć oraz video z produktami.

Wyzwanie dla zespołu e-commerce

Działy marketingu w każdym liczącym się e-commerce muszą dodawać, iterować i mierzyć content kilka razy dziennie. Jest to ciągły proces, który wymaga zaangażowania content edytorów, marketerów, designerów oraz programistów. Nowe kampanie produktów,  lookbooki, współprace z influencerami, inspiracyjne podstrony, to jedne z niewielu wyzwań stojących przed zespołem w e-commerce. Niestety, każdy kreatywny pomysł, który wykracza poza narzucone ramy w narzędziu do edycji treści (CMS z ang. Content management system), wymaga dużego zaangażowania programistów oraz designerów, co sprawia, że cały proces jest bolesny, wydłużony lub zwyczajnie niemożliwy. Dodatkowo obecna sytuacja rynku pracy sprawia, że bardzo ciężko zatrudnić wykwalifikowane osoby techniczne.

Rozwiązanie Shopstory, integrując się bezpośrednio z CMSem umożliwia osobom nietechnicznym tworzenie i edycję stron oraz prowadzenie testów optymalizacyjnych po kilkunastu minutach od użycia bez długotrwałego i kosztownego angażowania programistów.

– Ecommerce to ciągły wyścig zbrojeń, gdzie technologia jest decydującym lewarem umożliwiającym podbijanie rynku przez innowacyjne brandy – mówi Marcel Animucki, Investment Manager w bValue – Rozwiązanie Shopstory może się stać jednym z niezbędnych rozwiązań w każdej większej firmie e-commerce, głównie poprzez korzyści, jakie przynosi organizacji – szybsze wdrożenia kreatywnych pomysłów oraz natychmiastowe testowanie ich, co daje lepszą optymalizację i konwersję.  Brak ryzyka przy implementacji bardziej skomplikowanych designów na stronie oraz przede wszystkim ograniczenie zaangażowania programistów w całym procesie optymalizacji sklepu są największymi atutami rozwiązanie. Przy obecnym koszcie deweloperów to rozwiązanie może znacząco wpływać zarówno na rentowność firm od strony kosztowej jak i przychodowej. Z tego względu widzimy ogromny potencjał spółki i zdecydowaliśmy się na inwestycję, pomimo relatywnie wczesnego etapu rozwoju spółki. Doświadczenie zespołu w e-commerce było dodatkowym atutem zespołu oraz uwidoczniło potrzebę produktową u założycieli.

– Po 6 miesiącach intensywnej pracy nad produktem uruchamiamy program pilotażowy, gdzie zaprosiliśmy pięć znaczących marek DTC e-commerce, z którymi chcemy prowadzić bliską współpracę implementując Shopstory. Taki 3-miesięczny program pozwoli nam zwalidować nasze założenia, zbudować case study z pierwszych wdrożeń oraz jeszcze lepiej dostosować produkt pod potrzeby, zanim zaczniemy skalować sprzedaż – mówi Szymon Węsierski, jeden ze współzałożycieli Shopstory – Biorąc pod uwagę zainteresowanie wdrożeniami Shopstory, intensywnie rekrutujemy obecnie deweloperów zainteresowanych rozwijaniem produktu razem z nami.

Posiadając zabezpieczenie finansowania projektu od funduszu bValue Shopstory nastawia się na powiększanie zespołu, dynamiczne skalowanie wdrożeń oraz rozbudowę produktu o kolejne funkcjonalności.